Kupiłeś używany samochód?! Zwróć uwagę na te elementy!

Kupiłeś używany samochód?! Zwróć uwagę na te elementy!

samochód polerowanie lakier karoseria polerka auto

Podaj dalej

Raz na jakiś czas jesteśmy zmuszeni lub chcemy kupić samochód. Najczęściej jest to pojazd z drugiej ręki, dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy i po zakupie, używanych czterech kółek.

Sytuacja na rynku motoryzacyjnym ciągle pozostawia wiele do życzenia. Ceny pojazdów są wysokie, a dodatkowo podaż nadal znajduje się na relatywnie niskim poziomie. Skutki tych dwóch czynników widać na placach komisów samochodowych. W tym samym budżecie możemy kupić coraz starszy samochód. Obecnie przyjmuje się, że średni wiek samochodu używanego sprowadzonego do Polski to 13 lat.

Zachowaj zimną krew

Zakup samochodu używanego to zawsze emocjonujące wydarzenie. Nawet jeśli kupujemy auto z przymusu, ponieważ potrzebujemy wyłącznie środka transportu do pracy, to wydajemy na ten cel z reguły znaczną w skali naszego budżetu kwotę. W tej sytuacji chcemy, aby za określone pieniądze była możliwie najwyższa jakość. Niestety czasami ulegamy efektowi pierwszego wrażenia. Dlatego w trakcie oględzin samochodu opłaca się zachować zimną krew. Skrupulatne sprawdzenie wszystkich elementów wyposażenia, a także stanu technicznego to absolutne minimum.

volkswagen-passat-uzywane
fot. mobile.de

Kupiłeś używany samochód? Zwróć na to uwagę!

W planowaniu budżetu na zakup samochodu trzeba pamiętać o jednej rzeczy – musimy mieć zapas pieniędzy na wykonanie serwisu startowego. Nie ma większego znaczenia, czy w naszym imieniu serwisem zajmie się sprzedawca w ramach świadczonych przez siebie usług, czy zrobimy go na własną rękę.

Opłaca się w nim uwzględnić kompletną wymianę oleju wraz z filtrami. Od filtrów paliwa, oleju po filtr kabinowy. Dobrze jest również zajrzeć do rozrządu, czy naprawić ewentualne niedociągnięcia, jakie zostały wykryte podczas oględzin samochodu. Zdarza się, że na czynności serwisowe potrzebujemy przeznaczyć nawet kilka tysięcy złotych ze względu na koszty części zamiennych i robociznę.

źródło: PZL Sędziszów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News