Jak uniknąć problemów z rdzą? Wybierz zabezpieczenia antykorozyjne!

Jak uniknąć problemów z rdzą? Wybierz zabezpieczenia antykorozyjne!

rdza_na_aucie21

Podaj dalej

Korozja może kojarzyć się przede wszystkim ze starszymi autami, jednak coraz młodsze samochody narażone są na utlenianie się metalu. Jak uniknąć problemów z rdzą? Warto zastosować tradycyjne metody walki w nowoczesnym wydaniu!

Współcześnie samochody mają przynosić możliwie największy zysk firmie, dlatego buduje się je najtańszym kosztem. Zastosowanie lakierów wodnych, które rysują się od samego spojrzenia na nie, czy niewielkiej warstwy zabezpieczenia antykorozyjnego to jest obecnie standard. Konsekwencje mogą być widoczne na podwoziu i nadwoziu za kilka lat po zakupie. Jak uniknąć problemów z rdzą? Należy wziąć sprawy w swoje ręce!

Zabezpieczenia antykorozyjne wytrzymują kilka lat!

Czasy, w których producenci samochodów dbali o to, żeby ich modele były trwałe powoli odchodzą w cień przeszłości. Dzisiaj auto ma utrzymać sprawność w ramach gwarancji, a i z tym niektórzy mają problem. W dobie wynajmu długoterminowego czy leasingu niewiele osób patrzy na auta w dłuższej perspektywie.

Elon Musk Giga Berlin
YouTube TeslaMag

Dlatego coraz częściej spotyka się zabezpieczenia antykorozyjne, które aplikuje się na podwozie i nadwozie cienką warstwą. Pod wpływem czynników atmosferycznych i mechanicznych mogą pojawić się na niej uszczerbki już po trzech, czterech latach. Tak tworzy się doskonałe miejsce do pojawienia się korozji.

Jak uniknąć problemów z rdzą? Ogranicz stosowanie mas bitumicznych!

Dawniej dużą popularnością cieszyły się tak zwane „baranki” i specjalistyczne tworzywa, które w aerozolu ograniczały dalszy rozwój korozji. Obecnie w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak uniknąć problemów z rdzą trzeba na sprawę spojrzeć nowocześniej. Ze względu na to, że wielu producentów montuje w swoich modelach specjalistyczne wykładziny. Pokrycie ich środkiem chemicznym prowadzi do reakcji pomiędzy sobą i kruszenia się nałożonego preparatu.

Oddaj samochód w ręce profesjonalistów!

Teraz wykonanie takich prac konserwacyjnych nadwozia jest bardziej skomplikowane, dlatego warto rozważyć wizytę u profesjonalistów. Na rynku znajdziemy szereg firm, które specjalizują się w wykonywaniu dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego. Przede wszystkim nakładanego na podwozie i w okolice nadkoli. Ciekawym pomysłem jest również uzupełnienie profili zamkniętych. To w zupełności powinno pomóc. Teraz już wiesz, jak uniknąć problemów z rdzą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News