Jak kupić dobre BMW E60? Na co koniecznie warto zwrócić uwagę? Sprawdź!

Jak kupić dobre BMW E60? Na co koniecznie warto zwrócić uwagę? Sprawdź!

BMW E60

Podaj dalej

Motoryzacyjne marzenia warto realizować, a na niektóre z nich trzeba odrobinę poczekać, aż będą tańsze. Tak stało się między innymi z BMW E60, które na początku było krytykowane za zerwanie z tradycją. Później było ciekawe, ale zbyt drogie dla większości. A teraz jest tańsze, jednak dalej drogie!

Mówi się, że nie ma darmowych posiłków i okazje nie istnieją, dlatego dzisiaj w dużym skrócie opiszemy, jak kupić dobre BMW E60, które przejęło pałeczkę po bardzo lubianym modelu E39. Niestety dostępność poprzednika na rynku wtórnym mocno spadła, a dostępne egzemplarze kosztują sporo pieniędzy i mają szanse być egzemplarzami kolekcjonerskimi dla swoich właścicieli.

Cena czyni cuda

Zasada CCC, czyli cena czyni cuda ma bardzo dobre zastosowanie w przypadku BMW E60. Popularność tego modelu lawinowo rośnie i coraz więcej osób chce mieć własny egzemplarz. Jednak są przypadki kierowców, których nie do końca stać na takie auto, więc jednym z dwóch kryteriów jest cena oraz żeby było to BMW E60. Taka strategia zakupowa ma swoje konsekwencje w postaci wyboru auta, który ma swoje bolączki i jest raczej samochodem i schyłku swojej kariery na drogach. Taka swego rodzaju skarbonka bez dna.

BMW 530d E60
FOT. BMW

Drugim rodzajem podejścia na zasadzie CCC jest wybranie egzemplarza z górnej, a przynajmniej średniej wyższej półki cenowej. Takie podejście do zakupu BMW E60 jest zdecydowanie lepsze i rozsądniejsze, ponieważ zwiększa nasze szanse na zakup zadbanego modelu. O jakich cenach mówimy? Przy dzisiejszym rynku aut używanych trudno jednoznacznie wyrokować, ale kwoty rzędu 30, 40 i 50 tysięcy złotych trzeba traktować jako oczywiste.

BMW E60 – czyli serwis na pierwszym miejscu

W związku z tym, że BMW E60 jest samochodem dosłownie i w przenośni z XXI wieku, mamy tutaj jedną podstawową zasadę – skrupulatnie prowadzony serwis auta jest najważniejszy. Wersja wyposażenia, silnik, kolor i rodzaj nadwozia powinny mieć mniejsze znaczenie. Bez tego, nawet najlepszy z wyglądu egzemplarz, może być bardzo dużym finansowym obciążeniem. Dużym ryzykiem jest również zakup samochodów z wyciętym filtrem DPF, EGR, czy chiptuningiem. Jeśli brakuje na to odpowiedniej dokumentacji również takie modyfikacje, mogą okazać się problematyczne.

BMW M5 E60 V10
Fot. BMW

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News