Dwa dobre auta do 10 tys. złotych, których nie brałeś pod uwagę! Sprawdź!

Dwa dobre auta do 10 tys. złotych, których nie brałeś pod uwagę! Sprawdź!

Dwa dobre auta do 10 tys. złotych, których nie brałeś pod uwagę! Sprawdź!

Podaj dalej

Trudno powiedzieć, jaka kwota jest najlepsza na zakup samochodu. Z pewnością, można kupić dobre auta do 10 tysięcy złotych, które sprawdzą się w roli pojazdu na dojazdy do pracy i pierwsze kroki, jako kierowca. Na co warto zwrócić uwagę?

Przy tego rodzaju budżecie najważniejszy jest stan techniczny. Kolor, rodzaj nadwozia, silnik i wersja wyposażenia powinny mieć drugorzędne znaczenie. Dużo ważniejsze jest to, żeby kupione auto było trwałe, a przy okazji koszt jego utrzymania był w naszym finansowym zasięgu. Aktualnie poszukiwania samochodu jest dużo trudniejsze, ponieważ podaż na rynku jest dużo mniejsza. Ciekawym kierunkiem z pewnością są pojazdy oferowane przez prywatnych sprzedawców.

Fiat Grande Punto

Stereotypowo włoska motoryzacja nie należy do najtrwalszych. Jednak auta marki Fiat już wielokrotnie udowodniły, że są dużo dzielniejsze, niż nam się wydaje. Fiat Grande Punto jest ciekawą propozycją, ponieważ jest to już relatywnie duży samochód, który zbudowano według zasad projektowania nadwozia z XXI wieku. Bardzo dobrą propozycją jest silnik benzynowy 1.4 wolnossący z 16 zaworami o mocy 95 KM. Zwolennicy jednostek napędowych powinni zwrócić uwagę na motor 1.9 MultiJet, ale tutaj bardzo ważny jest jej stan techniczny.

Fiat Grande Punto 2008

Mazda 3 pierwszej generacji

Jeśli chcemy nieco zasmakować japońskiej motoryzacji i mamy 10 tysięcy złotych, możemy zerknąć w stronę Mazdy 3 pierwszej generacji. Ma ona kilka cech wspólnych między innymi z Fordem Focusem I generacji, przez co jej największym atutem jest dobre prowadzenie i hamulce. Wyciszenie kabiny jest przeciętne, ale pozwala na całkiem komfortowe podróżowanie. W ofercie znajdziemy jednostki napędowe od 1.4 litra do 2.3 litra pojemności. Najlepszym wyborem z benzynowej oferty jest motor o pojemności 1.6 litra i mocy 105 KM. W przypadku silników diesla wybór pozostaje trudny, ponieważ każdy z wariantów ma swoje wady. Zarówno silnik 1.6 oraz 2.0, dlatego odradzamy ich zakup. Przy poszukiwaniach swojego egzemplarza, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na korozję. Niestety Mazdy lubią rdzewieć i szczególnie w tym czasie, czyli na początku XXI wieku był to spory problem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News