Bugatti znowu szokuje! Producent przygotował luksusowy gadżet do miasta

Bugatti znowu szokuje! Producent przygotował luksusowy gadżet do miasta

Bugatti-Veyron-22

Podaj dalej

Producenci luksusowych samochodów są zawsze pod baczną obserwacją mediów, ponieważ każdy ich ruch wzbudza ogromną ciekawość. Uwagę na sobie skoncentrowało Bugatti, ponieważ zaprezentowało produkt, który wydaje się absolutnie pozbawiony sensu, a jednak jest on potrzebny.

Francuski producent ultraszybkich samochodów co kilka lat przesuwa granicę luksusu, przyspieszenia i prędkości maksymalnej o kolejne ząbki naprzód. W ten sposób ciągle należy do grona elitarnych firm, która oferuje szczyt możliwości aktualnej inżynierii, wizji projektowej i jakości wykonania.

Bugatti Veyron – przełomowy model dla marki

Na początku XXI wieku Bugatti wróciło na samochodowy rynek z modelem Veyron. Był to pokaz siły inżynierów, najszybszy seryjnie produkowany samochód na świecie, który też był bardzo drogi. Przypadł on do gustu fanom motoryzacji o zasobnych portfelach, a także szerokiej grupie celebrytów od aktorów do sportowców. Dalej w projektowaniu samochodów było już tylko lepiej.

Bugatti-Veyron-2-1

Model Chiron kontynuuje dziedzictwo Veyron’a

Aktualnie do dyspozycji klientów Bugatti oddaje model Chiron. Ma on kilka wersji, a jedna z najmocniejszych to Bugatti Chiron Super Sport 300+ Jak chwali się Bugatti w swoich prospektach, jest to nowe spojrzenie na samochód z kategorii hypercarów.  Niesamowite osiągi, ograniczona dostępność i przyciągająca wzrok stylistyka sprawiają, że produkty Bugatti docenia motoryzacyjny świat.

bugatti_chiron_1
Fot. Bugatti

Bolide – najpiękniejszy hypercar

Na fali ogromnych sukcesów w 2021 roku pojawiło się jeszcze jedno wyróżnienie. Bugatti Bolide uznano za najpiękniejszy samochód podczas 36. Festiwalu Automobile w Paryżu. Jest to bardzo ciekawe, ponieważ stylistycznie Bolide należy do jednych z najostrzej narysowanych Bugatti w historii marki. Produkcja tego modelu ograniczona jest do 40 sztuk, a każda kosztuje milion euro i pojawi się w 2024 roku.

Bugatti Bolide concept
Foto Bugatti

Czas na najpiękniejszą hulajnogę?

W dobie elektryfikacji, potrzeby szybkiego transportu po mieście, a także wpisania się w trend „eko”, Bugatti zrobiło coś dla wielu niesamowitego i zaprezentowało hulajnogę elektryczną. Blisko szesnaście kilogramów wagi, zasięg w okolicy trzydziestu pięciu kilometrów, a także prędkość maksymalna na poziomie oszałamiających, jak na Bugatti 30 km/h!

Cena na razie nie jest znana, ale stylistyka tego produktu przyciąga uwagę i z pewnością wielu zamożnych klientów się na nią zdecyduje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News