Auta miejskie do 15 000 złotych - kultowe propozycje, które warto znać!

Auta miejskie do 15 000 złotych - kultowe propozycje, które warto znać!

Peugeot 207 RC

Podaj dalej

Za piętnaście tysięcy złotych można szukać samochodu w różnym przedziale wiekowym oraz segmencie. Auta miejskie to najbardziej rozsądna propozycja, ponieważ możemy znaleźć całkiem świeże egzemplarze w dobrym stanie technicznym.

W okresie rosnących cen paliw i jednocześnie konieczności przemieszczania się, znalezienie idealnego połączenia ekonomii, trwałości i w miarę młodego wieku auta, jest obecnie celem wielu kierowców. Przygotowaliśmy subiektywny ranking aut miejskich, które można kupić do 15 000 złotych.

Audi A3 – klasyka na pierwszy ogień

Audi A3 jest powszechnym samochodem na polskich ulicach, ponieważ w stosunkowo niskiej cenie może zaoferować sporo i dać namiastkę luksusu. Jednocześnie dobrze sprawdzi się w zatłoczonym mieście oraz w weekendowym wyjeździe. Ze względu na dużą popularność coraz trudniej znaleźć zadbane egzemplarze w rozsądnej cenie. Auta miejskie do 15 000 złotych mogą mieć zróżnicowany przebieg i wiek. W przypadku Audi A3 w tym budżecie znajdziemy najwięcej drugiej generacji. Ciekawą propozycją są silniki benzynowe o pojemności 1.6 litra, ponieważ z powodzeniem współpracują one z instalacją gazową LPG.

Peugeot 207 – ikona francuskiego stylu

Trudno nazwać Peugeota 207 bezpośrednią konkurencją dla Audi A3, jednak w rankingu aut miejskich do 15 000 złotych należy się francuskiemu modelowi chwila uwagi. Po pierwsze otrzymujemy zdecydowanie młodszy samochód w porównaniu do niemieckiej propozycji. Za omawiany dziś budżet można znaleźć egzemplarze z 2009 roku. Najlepiej szukać aut z rąk prywatnych, ponieważ są one w zdecydowanie lepszym stanie technicznym. Trzeba pogodzić się z pewnymi awariami jednostki napędowej i dużo wyższą utratą wartości.

Honda Civic – kompakt po japońsku

Japońska propozycja znana jest przede wszystkim z wysokiej trwałości oraz powolnego spadku ceny rynkowej. Dlatego siódma generacja Civica to prawdopodobnie maksimum możliwości dla auta miejskiego za 15 000 złotych. W przypadku tej marki trzeba liczyć się z dużo wyższymi kosztami napraw w porównaniu do opisywanych powyżej przykładów. Tutaj słabo sprawdzi się również instalacja gazowa.

Honda Civic Type R EP3 Tuning
Honda Civic Type R EP3 Tuning

Auta miejskie do 15 000 złotych – jest z czego wybierać!

Czy auta miejskie za 15 000 złotych mają sens? Zdecydowanie tak i można tutaj znaleźć całkiem ciekawe propozycje. Ze względu na duży rozstrzał rocznikowy w tej samej kwocie znajdziemy zupełnie różne auta. To jest w tym najpiękniejsze, ponieważ z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News