Audi Skysphere Concept - to co zrobili projektanci szokuje!

Audi Skysphere Concept - to co zrobili projektanci szokuje!

Audi skysphere concept

Podaj dalej

Czasami wydaje się, że niemal wszystko w motoryzacji już wymyślono. Wtedy pojawia się Audi Skysphere Concept i wyznacza nowy standard jakości oraz projektowania samochodów.

Samochody koncepcyjne – inspracja na przyszłość

Samochody koncepcyjne od wielu lat wzbudzają skrajne emocje, ponieważ są one prawdziwym pokazem możliwości inżynierów z całego świata. Brak ograniczeń budżetowych, czyli niepowtarzalna  szansa zaprezentowania pełnego potencjału działu projektowego i technicznego. Tak powstają dzieła sztuki, które przechodzą do historii motoryzacji. Czy takie będzie Audi Skysphere Concept? Na tę chwilę wydaje się, że pomysł zaproponowany przez niemieckiego producenta, jest rewolucyjny i powoli wchodzi na nowe wody możliwości. Połączenie techniki z technologią weszło tutaj na zupełnie inny poziom.

Audi skysphere concept – ma trzy różne charaktery

Czy samochód może być tak różny, że można mu przypisać trzy oddzielne charaktery? Audi tym modelem koncepcyjnym chce pokazać, że wszystko jest dzisiaj możliwe. Stylistyka samochodu to inspiracja różnymi modelami z pierścieniami na masce, które możemy spotkać na ulicy. Jednak mówimy tutaj bardziej o wyznaczeniu nowego kierunku w projektowaniu, niż ewolucji czegoś, co już znamy. Audi Skysphere Concept oferuje kilka trybów. Po pierwsze rewolucyjny system autonomicznej jazdy o nazwie: Grand Touring, gdzie samochód przejmuje pełną kontrolę nad tym, co dzieje się z nim na drodze. Do dyspozycji jest również tryb Sport. Tutaj klasycznie kierowca może przejąć inicjatywę. Trzeci element to prawdziwa rewolucja na rynku motoryzacyjnym, która potrzebuje oddzielnego akapitu.

Audi Skysphere Concept to nowoczesna wizja motoryzacji z Niemiec.

Ty możesz zmienić rozmiar swojego samochodu!

Na koniec coś, czego w motoryzacji prawdopodobnie nie mieliśmy. Audi Skysphere Concept oferuje zmianę rozstawu osi. Silniki elektryczne i zaawansowany technicznie mechanizm z wsuwanymi w siebie elementami nadwozia i ramy, umożliwiają zmianę rozstawu osi i długości zewnętrznej samochodu o 250 milimetrów. Równocześnie prześwit pojazdu jest regulowany o 10 milimetrów, co zwiększa komfort i dynamikę jazdy. W ten sposób kierowca może prowadzić samochód o rozmiarach od 4,94 do 5,19 metra!

Rzeczą, o której można tylko wspomnieć, jest to, że Audi Skysphere Concept to w pełni elektryczny samochód o mocy 465 kW i zasięgu na poziomie około 500 km. Jeśli tak ma wyglądać przyszłość motoryzacji, to zapowiada się wiele ciekawostek!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News