Kia Platinum Cup: Wróbel znalazł brakujące sekundy i pokonał Tokara

Konrad Wróbel znalazł brakujące ułamki sekund na wciąż deszczowym Autodromie Most i pokonał w Q2 swojego największego rywala Filipa Tokara o 0,582 sekundy. Z dalszej rywalizacji dość niespodziewanie odpada Adrienn Vogel.

Do drugiego segmentu czasówki Kia Platinum Cup na torze Most awansowała najszybsza „15” z Q1 – najszybszy o poranku Filip Tokar tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem, ustępując liderowi klasyfikacji generalnej Konradowi Wróblowi.

Z trzecim czasem i stratą 0,984 sekundy finiszował Jan-Lukas Keil. Tuż za nim drugą sesję kwalifikacyjną ukończyli Nikodem Wierzbicki i Jakub Szablewski.

Awans do finałowego Q3 zapewnili sobie również Dawid Borek, Kamil Serafin, Marek Begier, Aleksander Olejniczak i Filip Borek, który zamknął finałową dziesiątkę, dla której rywalizacja nie zakończy się na tym etapie.

O włos od awansu do Q3 był Filip Zagórski, który ze stratą 3,2 sekundy zakończył Q2 na 11. miejscu. Młodziutki zawodnik wyprzedził Marcina Ganowskiego i gościnnie startującego w Czechach Mateusza Żuchowskiego. Stawkę w Q2 zamknęli Adrienn Vogel i Miłosz Siemaszko.

Dla węgierskich zawodniczek nie jest to wymarzony weekend – już w Q1 z walki o pole position odpadła Petra Krajnyak, a po Q2 dołączyła do niej jej bardziej doświadczona koleżanka, Vogel.