Kia Platinum Cup: Serafin pojedzie z pole position na Slovakia Ring

Kamil Serafin najlepiej wykorzystał panujące na torze Slovakiaring warunki i po 10-minutowym Q3 wywalczył pierwsze pole startowe do pierwszego wyścigu.

Kia Platinum Cup: Serafin pojedzie z pole position na Slovakia Ring
Podaj dalej

Były mistrz Polski już na pierwszym pomiarowym okrążeniu popisał się świetnym czasem i znajdował się na czele tabeli z czasami od początku do końca sesji. Również sklasyfikowana na drugim miejscu Adrienn Vogel oraz trzeci Dawid Borek uzyskali najlepsze rezultaty już na początku jazd. Pierwsze pomiarowe okrążenie było także najlepsze w wykonaniu Filipa Zagórskiego, czwartego w stawce.

– Udało mi się znaleźć tunel aerodynamiczny w trzeciej części kwalifikacji. Długie proste i słabsza moc auta sprawia, że trzeba być sprytnym. Ciężko założyć jakieś plany na wyścig. Każda rywalizacja, w której brałem udział na tym torze była inna. Zdarzało się, że z kilkoma zawodnikami odjeżdżaliśmy stawce i walczyliśmy pod koniec wyścigu, a było też i tak, że zmagania były zacięte od samego początku. Będzie nieprzewidywalnie – mówił Serafin.

– Jestem bardzo zadowolona. To mój najlepszy wynik w tym roku. Moi mechanicy wykonali naprawdę dobrą pracę z autem. Q3 nie było łatwe. Wszyscy kierowcy czekali na siebie. Wykonałem jednak dobrą robotę. Auto było dziś bardzo dobre – podsumowała Vogel.

– Jestem zadowolony z tego wyniku. W ostatnich kwalifikacjach w tym roku nie szło mi najlepiej, a dziś wykonałem założony plan. Na torze może wydarzyć się wszystko i nawet z dziesiątego pola można walczyć o zwycięstwo. Trzeba być mądrym. Potrzebny jest dobry start i wykorzystywać tunel aerodynamiczny. Wtedy będzie dobrze – komentował Borek.

Po dobrym ostatnim okrążeniu z piątego pola do jutrzejszego wyścigu wyruszy Istvan Bernula, który zepchnął na szóste miejsce Jakuba Szablewskiego. Siódme miejsce wywalczył Patryk Borek, a na ósmym niespodziewanie znalazł się lider klasyfikacji sezonu Nikodem Wierzbicki, który w trakcie całej sesji nie był w stanie uzyskać lepszego niż siódmego czasu w stawce. Piąty rząd utworzą Aleks Sówka i Mateusz Żuchowski.

Pierwszy wyścig zaplanowano na 10:40. Drugi rozpocznie się o 15:35.

Przeczytaj również