Kia Platinum Cup: Mistrz Polski wraca do stawki od rundy na Red Bull Ringu

Kia Platinum Cup: Mistrz Polski wraca do stawki od rundy na Red Bull Ringu

kpc_runda_2_r2_153

Podaj dalej

Po majowej przerwie i chwili odpoczynku, kierowcy Kia Platinum Cup wracają do rywalizacji o tytuł najszybszego kierowcy w Polsce. W najbliższy weekend pojawią się na austriackim Red Bull Ringu.

Stawka, która rozpoczęła zmagania od Hungaroringu nie będzie miała łatwego zadania, ponieważ do walki powraca urzędujący mistrz Polski – Konrad Wróbel.

fot. Dominik Kalamus

– W tym roku nie planowałem startów, ale pojawiło się światełko w tunelu i sponsor, który zapewnił pewien budżet. W Austrii mam jeden cel do zrealizowania: być jak najszybszym. Jedyną niewiadomą jest pogoda. Jedne prognozy pokazują, że będzie słonecznie, a inne, że będzie padać. Górzysty teren sprawia, że aura może zaskoczyć. W zeszłym tygodniu miałem okazję potrenować na mokrej nawierzchni, więc jestem przygotowany na takie warunki. Jak będzie sucho też powinno być dobrze, a nawet lepiej niż na mokrym. Sam tor podoba mi się. Zawsze stawałem tam na podium i mam nadzieję, że nic się nie zmieni w tym roku – mówił Konrad Wróbel.

KIA Platinum Cup | 1 Runda | Relacja z 1 wyścigu na Hungaroring

Mistrz Polski w obronie swojego tytułu nie będzie miał łatwego zadania. Po dobrym starcie na Hungaroringu Kamil Serafin, Dawid Borek i Nikodem Wierzbicki zgromadzili już ponad 130 punktów, których odrobienie do końca sezonu może okazać się niezwykle trudne. Wymieniona trójka zapowiada także, że nie zamierza odpuszczać w walce o mistrzowską koronę w sezonie 2019.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News