Kia Platinum Cup: Jabłoński zmiażdżył rywali, Wróbel dopiero siódmy

Szymon Jabłoński odskoczył swoim rywalom w trzeciej części kwalifikacji, sięgając po pole position z przewagą 0,608 sekundy nad drugim Dawidem Borkiem.

Dzisiejsze kwalifikacje rozpoczęły się punktualnie o 9:05 i przeznaczone były jedynie dla najszybszej dziesiątki wyłonionej we wczorajszej czasówce.

Najszybszy był dziś Szymon Jabłoński, który wykręcił rewelacyjny czas w postaci 2:06.907 nieosiągalny dla reszty stawki.

Drugim najszybszym zawodnikiem okazał się Dawid Borek, który o 0,134 sekundy wyprzedził Filipa Tokara.

Drugi rząd uzupełni Kamil Serafin, a czołową piątkę zamknął Nikodem Wierzbicki. Ze stratą 1,154 sekundy na 6. miejscu kwalifikacje ukończył Jan-Lukas Keil.

Dosyć odległą 7. pozycję zajął Konrad Wróbel, jednak lider klasyfikacji generalnej najprawdopodobniej nie chciał ryzykować zniszczenia samochodu – do sięgnięcia po upragniony tytuł potrzebuje zaledwie ukończyć pierwszy wyścig, bez względu na pozycję.

Czołową dziesiątkę zamknęli Marek Begier, Jakub Szablewski i Adrienn Vogel.