KIA Niro EV zadebiutowała na rynku w Korei Południowej

KIA Niro EV zadebiutowała na rynku w Korei Południowej

Podaj dalej

Całkowicie elektryczna KIA Niro EV weszła do sprzedaży w Korei Południowej. Samochód trafi na europejski rynek pod koniec 2018 r., zaś w Ameryce Północnej w I kwartale 2019 r.

Dzięki bateriom litowo-jonowym o pojemności 64 kWh, elektryczna KIA dysponuje zasięgiem 385 km. Ładowarka o mocy 100 kW pozwoli w tym przypadku uzupełnić energię elektryczną do 80% w 54 minuty. Pojazd jest dostępny również w wersji z akumulatorami 39,2 kWh, umożliwiającymi przejechanie 246 km na jednym ładowaniu.

Za napęd pojazdu odpowiada silnik elektryczny o mocy 204 KM i momencie obrotowym 395 Nm, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy.

KIA Niro jest też dostępna w „klasycznym” wariancie hybrydowym oraz jako hybryda typu plug-in. Od momentu rynkowego debiutu w 2016 r. na całym świecie sprzedano 200 tys. szt. pojazdu (wliczając konwencjonalne odmiany spalinowe). Do tej pory KIA zebrała w Korei Południowej ponad 5 tys. zamówień na całkowicie elektryczną odmianę swojego SUVa. Niro EV stanie się drugim, sprzedawanym w skali globalnej, modelem zeroemisyjnym koreańskiego producenta po crossoverze Soul EV.

Źródło: orpa.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News