Kia EV6 zdobywa pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa. To naprawdę duże wyróżnienie

Kia EV6 zdobywa pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa. To naprawdę duże wyróżnienie

Kia EV6 zdobywa pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa. To naprawdę duże wyróżnienie

Podaj dalej

Organizacja Euro NCAP, odpowiedzialna za testowanie bezpieczeństwa samochodów, przyznała najwyższą możliwą ocenę elektrycznemu crossoverowi Kia EV6. Pojazd uzyskał maksymalną ocenę, wynoszącą pięć gwiazdek, co utwierdza ludzi w przekonaniu o wysokim poziomie bezpieczeństwa auta.

Konstrukcja samochodu zaskakuje

Kabina pasażerska EV6 została wysoko oceniona przez Euro NCAP, głównie za jej stabilność podczas zderzenia czołowego oraz za dobrą ochronę kolan i kości udowych pasażerów. Również testy foteli i zagłówków przebiegły pozytywnie – wykazały one dobrą ochronę kierowcy oraz pasażera przed poważnym urazem kręgosłupa szyjnego. W najtrudniejszym teście, polegającym na uderzeniu środkiem nadwozia w słup, Kia EV6 zdobyła maksymalną ilość punktów, zapewniając przy tym bezpieczeństwo wszystkich najważniejszych obszarów ciała. Sprawdzian z udziałem dzieci poszedł równie gładko. Podczas sprawdzania systemów wspomagania bezpieczeństwa samochodu, Euro NCAP udowodniło skuteczność systemu automatycznego hamowania awaryjnego, który w przypadku większości sytuacji unikał zderzeń z innymi pojazdami. 

Innymi funkcjami bezpieczeństwa, które zachwyciły Euro NCAP, to system automatycznego hamowania po kolizji, który w momencie wykrycia zderzenia automatycznie uruchamia hamulce oraz system eCall – natychmiastowo informujący służby ratunkowe o całym zdarzeniu. 

Tak bezpiecznie jeszcze nigdy nie było

Na wysokie wyniki, jakie otrzymała Kia EV6 duży wpływ miała bardzo wytrzymała konstrukcja platformy E-GMP i sztywne nadwozie. Bezpieczeństwo pasażerskie zwiększono za pomocą stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, która co ciekawe stanowi 63,6% konstrukcji nadwozia modelu EV6. Kia EV6 bazowo jest wyposażona w siedem poduszek powietrznych, w tym również centralną, która odpowiada za ochronę przed zderzeniem głów kierowcy i pasażera. Wszystkie wersje tego pojazdu seryjnie są wyposażone w system zarządzania stabilnością auta oraz elektroniczną kontrolę stabilności toru jazdy, dzięki którym kontrola podczas hamowania, jak i w czasie pokonywania zakrętów jest o wiele łatwiejsza. 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News