Kevin Magnussen sprzedaje swoje Porsche 911. To wyjątkowo piękny egzemplarz

Kevin Magnussen sprzedaje swoje Porsche 911. To wyjątkowo piękny egzemplarz

01-053A7921.jpg-2000×1333

Podaj dalej

Klasyczne Porsche 911 Turbo to prawdziwa ikona lat 70-tych. Wyjątkowo męski samochód, przeznaczony dla tych którzy mają odwagę nacisnąć mocno pedał gazu i poczekać na prawdziwy wulkan mocy. Choć powstał do rywalizacji stricte wyścigowej, na rynku przyjął się znakomicie.

Szczęśliwym posiadaczem (jeszcze) tego kultowego modelu jest kierowca Formuły 1 – Kevin Magnussen. Duńczyk z nieznanych przyczyn postanowił jednak sprzedać swoje cacko. Trzeba przyznać, że dla kolekcjonerów jest to nie lada gratka.

Egzemplarz wystawiony na aukcję pochodzi z 1978 roku. Z  pracującym pod maską 3,3-litrowym, doładowanym silnikiem jest pierwszą generacją 911 Turbo. Jak nietrudno się domyślić, bardzo ciężko jest znaleźć ten model zachowany w nienagannym stanie technicznym.

Prezentowany samochód  przejechał jak dotąd zaledwie 122 tysiące kilometrów, z czego około 5 tysięcy zrobił sam Magnussen.

Sprzedażą zajmuje się Elfer Spot, a pełne ogłoszenie i kilkadziesiąt szczegółowych zdjęć możecie znaleźć tutaj. Cena to 670 000 zł.

Porsche Taycan Cross Turismo przyłapane na Nurburgring

źródło/fot: elferspot.com

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News