Kevin Magnussen sprzedaje swoje Porsche 911. To wyjątkowo piękny egzemplarz

Kevin Magnussen sprzedaje swoje Porsche 911. To wyjątkowo piękny egzemplarz

Podaj dalej

Klasyczne Porsche 911 Turbo to prawdziwa ikona lat 70-tych. Wyjątkowo męski samochód, przeznaczony dla tych którzy mają odwagę nacisnąć mocno pedał gazu i poczekać na prawdziwy wulkan mocy. Choć powstał do rywalizacji stricte wyścigowej, na rynku przyjął się znakomicie.

Szczęśliwym posiadaczem (jeszcze) tego kultowego modelu jest kierowca Formuły 1 – Kevin Magnussen. Duńczyk z nieznanych przyczyn postanowił jednak sprzedać swoje cacko. Trzeba przyznać, że dla kolekcjonerów jest to nie lada gratka.

Egzemplarz wystawiony na aukcję pochodzi z 1978 roku. Z  pracującym pod maską 3,3-litrowym, doładowanym silnikiem jest pierwszą generacją 911 Turbo. Jak nietrudno się domyślić, bardzo ciężko jest znaleźć ten model zachowany w nienagannym stanie technicznym.

Prezentowany samochód  przejechał jak dotąd zaledwie 122 tysiące kilometrów, z czego około 5 tysięcy zrobił sam Magnussen.

Sprzedażą zajmuje się Elfer Spot, a pełne ogłoszenie i kilkadziesiąt szczegółowych zdjęć możecie znaleźć tutaj. Cena to 670 000 zł.

Porsche Taycan Cross Turismo przyłapane na Nurburgring

źródło/fot: elferspot.com

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News