Katowice: Policyjna akcja "Prędkość" zbiera żniwa. 414 mandatów i 12 zatrzymanych praw jazdy w 2 dni

Katowice: Policyjna akcja "Prędkość" zbiera żniwa. 414 mandatów i 12 zatrzymanych praw jazdy w 2 dni

Podaj dalej

Pośpiech, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – to jedne z wielu powodów przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Tymczasem nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci katowickiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Prędkość”.

Tylko podczas dwóch wieczorów policjanci ujawnili ponad 400 przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących. 12 z nich utraciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km /h.

W czwartek punktualnie o 18.00 na katowickie drogi wyjechały patrole, które skupiły się na kierujących przekraczających dozwolona prędkość. O słuszności policyjnej akcji niech świadczą jej wyniki: aż 414 ujawnionych przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości i 12 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Działania katowickiej drogówki ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości, to nie pierwsza tego typu akcja. Działania „Prędkość”prowadzone są cyklicznie nie tylko w Katowicach, ale w całym kraju. Kolejne na drogach Katowic już wkrótce.

Kolejny raz kompletnie drwi sobie z policji – Highway 3 [wideo]

źródło: slaska.policja.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News