Kajetanowicz przed Rajdem Sardynii: Nie chcę ulegać presji

Kajetanowicz przed Rajdem Sardynii: Nie chcę ulegać presji

43 interakcje

Podaj dalej

Za kilka dni trzykrotny rajdowy mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz rozpocznie wyczekiwany przez kibiców program startów w WRC 2. Kierowca Lotos Rally Team liczy na dobry wynik w Rajdzie Sardynii, choć jak przyznaje przede wszystkim chce pojechać mądrze.

Kajetanowicz ma nadzieję, że z doświadczonym w Rajdowych Mistrzostwach Świata, Maćkiem Szczepaniakiem bezpiecznie i możliwie szybko pokona 320 kilometrów oesowych włoskiej rundy globalnego czempionatu. Utytułowany Polak nie zapowiada jednak walki o konkretny wynik, mając świadomość, że w klasie WRC2 przyjdzie mu rywalizować z rywalami doświadczonymi na specyficznych szutrach wyspy na Morzu Śródziemnym.

Kajetan Kajetanowicz: To będzie mój pierwszy, długo wyczekiwany start w tegorocznych Mistrzostwach Świata, debiutancki Rajd Sardynii. Mam świadomość, że nasi rywale należą do faworytów, pokonywali tę trasę już wielokrotnie. Postaram się pojechać na tych nowych dla mnie drogach tak, aby nikt nie naciskał za mnie gazu w samochodzie. Nie chcę ulegać presji, chociaż kocham ten sport i kocham jeździć tak szybko, jak się da. Trzymajcie kciuki!

„Kajto” ma już za sobą szutrowe testy Forda Fiesty R5 z krakowskiego oddziału M-Sportu. Jazdy odbyły się na Torze Podolany „Mała Finlandia”, ale plan treningowy obejmuje także dzień jazd już we Włoszech. 39-latek skrupulatnie przygotowywał się do startu w tej imprezie i zdaje sobie sprawę jak wymagające dla auta mogą być odcinki na Sardynii po przejazdach wielu załóg. Przyznaje jednak, że nie może doczekać się tego wyzwania.

Kajetan Kajetanowicz: Zespół Lotos Rally Team pracował bardzo długo nad tym, abyśmy mogli wystartować. Przed nami ważny czas. Mamy nowe rajdy, nowe mistrzostwa, ale cele pozostają bez zmian – postaramy się dać z siebie wszystko. Sardynia, od której zaczynamy, to jeden z najtrudniejszych rajdów pod względem nawierzchni, zwłaszcza na drugich przejazdach. Pojawiają się głębokie koleiny, duże kamienie. Może się wiele wydarzyć, jednak zawsze wysoko zawieszałem sobie poprzeczkę. To tylko kolejny czynnik, który mnie motywuje. Rozpoczynamy nowy etap.

Rajd Sardynii będzie pierwszym z minimum 4 tegorocznych startów załogi Kajetanowicz/Szczepaniak w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Niedługo po tej rundzie WRC 2 powinniśmy poznać kalendarz kolejnych imprez, na który wybierze się ekipa Lotos Rally Team. Starty Kajetana Kajetanowicza wspiera strategiczny partner Grupa Lotos, a także Delphi Technologies oraz Driving Experience.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News