Jubileuszowy Rajd Festiwalowy łata dziurę w RSMŚl

Po odwołaniu Rajdu Ziemi Bocheńskiej, tegoroczny kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska uszczuplił się z 6 do 5 rund. Z pomocą przyszedł jednak Automobilklub Opolski, który zaoferował swój słynny Rajd Festiwalowy (15-16 czerwca).

Jubileuszowy Rajd Festiwalowy łata dziurę w RSMŚl
Podaj dalej

Niegdyś runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (a także Pucharu PZM i Rajdowego Pucharu Polski) w ostatnich latach opierała się o formułę imprezy dla amatorów sportu samochodowego. W tym roku impreza z bazą w Opolu odbędzie się po raz 50, tym razem w randze rajdu okręgowego zaliczanego do RSMŚl.

Tomasz Gołdys, prezes AK Opolskiego: Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo intensywne. Odbyliśmy wiele spotkań, przeprowadziliśmy liczne konsultacje, dzięki czemu możemy powiedzieć, że jubileuszowa edycja Rajdu Festiwalowego odbędzie się w randze rajdu okręgowego. Nie moglibyśmy ogłosić tak dobrej wiadomości, gdyby nie wsparcie Prezydenta Miasta Opola, a także przychylność mieszkańców i innych przedstawicieli władz lokalnych, za co serdecznie dziękujemy.

Projekt kalendarza RSMŚl 2019:

17-18 maja: 1. Rajd Ziemi Głubczyckiej (Głubczyce)
15-16 czerwca: 50. Rajd Festiwalowy (Opole)
6-7 września: Rajd Mikołowsko-Żorski 2019 (Chorzów)
27-28 września: 65. Rajd Wisły (Wisła)
12-13 października: 5. Rajd Grodzki (Gorlice)
22-23 listopada: 45. Rajd Cieszyńska Barbórka (Cieszyn)

Jacek Spentany, przewodniczący OKSS PZM Katowice: Uczestnikom RSMŚl optymalnie zależy na rywalizacji podczas sześciu rund– to zrozumiałe. W końcu im więcej przejechanych oesów, tym więcej emocji i doświadczenia. Dlatego też zależało nam na tym, by pomimo odwołania Rajdu Ziemi Bocheńskiej utrzymać liczbę sześciu rund w tegorocznych mistrzostwach. To się udało i dziękuję wszystkim, którzy nad tym pracowali. Niestety późna decyzja dotycząca odwołania Rajdu Ziemi Bocheńskiej przedłużyła prace nad zastąpieniem drugiej rundy Rajdem Festiwalowym. Nie wiem jaka będzie dalsza przyszłość rajdu w Bochni, więc może Rajd Festiwalowy zagości na dłużej w kalendarzach RSMŚl. Życzę organizatorowi i zawodnikom udanego jubileuszowego rajdu w Opolu.

Zdjęcie główne: Basia Pietrzyk

Przeczytaj również