Jest nagranie z poślizgu Roberta Kubicy. To jednak nic przy tym, co zrobił Sebastian Vettel

Dziś na Circuit de Barcelona-Catalunya rozpoczęła się druga tura przedsezonowych testów Formuły 1. Chłodne warunki na torze w Montmelo sprawiają, że kilku kierowców zaliczyło przygody.

Jest nagranie z poślizgu Roberta Kubicy. To jednak nic przy tym, co zrobił Sebastian Vettel
Podaj dalej

Niższa niż zwykle przyczepność sprawia, że w niektórych zakrętach robi się dość nieprzewidywalnie. Przekonał się m.in. Robert Kubica, którego obróciło na wyjściu z szykany w ostatnim sektorze toru. Nagranie z tej przygody możecie zobaczyć poniżej.

Polakowi jak i Alfie Romeo C39 nic jednak się nie stało. Po wizycie w boksie kierowca Alfa Romeo Racing Orlen powrócił na tor i poprawił swój czas na 1:18,751 z wykorzystaniem średniej mieszanki C3. Do godziny 11:30 to szósty czas dnia.

Dużo groźniejszą przygodę zaliczył Sebastian Vettel. Kierowca Scuderii Ferrari wyjechał na żwirową pułapkę przy zakręcie nr 8, po czym pożądnie go wyobracało. Na szczęście Niemiec w nic nie uderzył, choć sytuacja mocno wymknęła się spod jego kontroli.

Po 2,5 godz. jazd w tabeli czasów najlepszym rezultatem może pochwalić się Lewis Hamilton. Mistrz świata na twardych C2 złożył 1:17,753 i jest na razie najbardziej pracowitym kierowcą na torze (50 okr.).

Przeczytaj również