Jedliński w ścisłej czołówce testów GT Open

Marcin Jedliński wraz z zespołem OLIMP Racing testują w ten weekend nowe Audi R8 LMS wspólnie z zawodnikami cyklu International GT Open na Circuit de Barcelona Catalunya.

Jedliński w ścisłej czołówce testów GT Open
Podaj dalej

Reprezentant zespołu OLIMP Racing, po pełnym sukcesów sezonie 2017 zdecydował się na zmianę samochodu. Pierwszy w Polsce egzemplarz Porsche 911 GT3 R zostanie zmieniony na Audi R8 LMS, którym mistrz Europy FIA CEZ i mistrz Porsche GT3 CCCE rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.

Członkowie zespołu, którzy swoje pierwsze kroki w sportach motorowych stawiali w cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, idą naprzód i nie boją się kolejnych wyzwań. Po bardzo udanym roku 2017 dla Marcina Jedlińskiego, który zasiadał za kierownicą Porsche 911 GT3 R oraz Porsche 911 GT3 Cup, nadszedł czas na zmiany.

Na początku stycznia zespół za pośrednictwem swojej strony na portalu Facebook ogłosił, że Jedliński w roku 2018 zasiądzie za sterami pięknego Audi R8 LMS. Pierwsze testy pod czujnym okiem zespołowego trenera Mateusza Lisowskiego – który sam ścigał się za kierownicą wyścigowego Audi R8 – odbywały się na torze Circuit de Barcelona-Catalunya wspólnie z serią GT Open.

– Jesteśmy na testach w Barcelonie, gdzie będziemy sprawdzać nasze nowe Audi R8 LMS wspólnie z zawodnikami serii GT Open – komentował Marcin Jedliński. Zawodnik z Dębicy nie chciał jednak zdradzić konkretnych planów, gdzie będziemy mogli oglądać go w nadchodzącym sezonie: Na tę chwilę trudno jednoznacznie określić, w jakiej serii będziemy się ścigać. Najprawdopodobniej pojadę większość rund z kalendarza Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA CEZ oraz wybrane GT Open. Możliwe, że będą to także pojedyncze rundy ADAC GT Masters, czy Creventica (organizatora m. in. 24H Dubai, przyp. red.).

Kierowca OLIMP Racing świetnie poradził sobie w piątkowych przejazdach. W poszczególnych sesjach Jedliński zajmował piąte, drugie i dwukrotnie trzecie miejsce. W drugim Audi zespołu zasiadał Stanisław Jedliński, który popisał się miejscami numer 10, 5, 11 i 14.

Tagi: OLIMP Racing, Audi, Jedliński

 

Przeczytaj również