Jakimi samochodami jeździliby dziś superbohaterowie z komiksów?

Jakimi samochodami jeździliby dziś superbohaterowie z komiksów?

batmansupermancarsleadimage

Podaj dalej

Fantazja fanów uniwersum Marvela i DC Comics niedawno znalazła ujście w Photoshopie. Graficy stworzyli bardzo ciekawe kompozycje współczesnych samochodów, które mogłyby pasować do popularnych superbohaterów.

Batman – BMW M2

Legendarny Batmobil jest niepodważalną ikoną, ale dziś Bruce Wayne mógłby z powodzeniem przesiąść się do zgrabnego BMW M2. Auto na interwencje w Gotham City otrzymało oczywiście stosowny pakiet stylizacyjny, który korespondowałby z uniformem człowieka-nietoperza.

Superman – Bugatti Chiron

Ta propozycja jest dość kontrowersyjna. Z jednej strony 1500-konne (w serii!) Bugatti pasowałoby do „człowieka ze stali”, ale z drugiej strony po co mu auto? W końcu potrafi latać tak szybko, że jest w stanie nawet cofnąć czas. Jednak patrząc na wykończenie tego Chirona, nawet Supermanowi ciężko byłoby się oprzeć przed przejażdżką taką maszyną.

Wonder Woman – Lamborghini Huracan

Z pewnego rodzaju tradycją musiałaby zerwać Wonder Woman, ponieważ bezsensu byłoby zastępować niewidzialny odrzutowiec, niewidzialnym samochodem (mógłby nie dostać przeglądu technicznego). Zamiast tego Diana z Themysciry na krótszych dystansach do walki ze złem mogłaby używać Lamborghini Huracan. Oczywiście z nieprzypadkowym i limitowanym malowaniem.

Kapitan Ameryka – Ford Mustang GT350R

Bohater, który jest najbardziej wyraźnym symbolem USA, musi mieć także ikoniczny, amerykański muscle car. Superżołnierz Steve Rogers jeździłby zapewne Mustangiem. W wizji fanów na masce miałby słynną tarczę z superwytrzymałego vibranium. Tworzywo z Wakandy byłoby wykorzystane także do karoserii pomalowanej oczywiście w amerykańskie barwy.

Iron Man – Chevrolet Corvette Z06

Miliarder Tony Stark jest kojarzony z kolekcją supersamochodów z Audi R8 na czele. Jednak zdaniem fanów, do amerykańskiego playboya bardziej mógłby pasować Chevrolet Corvette Z06. Jak przystało na Iron Mana, jego „służbowy” samochód na masce mógłby mieć niezbędny reaktor łukowy.

Spider-Man – Ferrari 488 Spider

Wypada wręcz, aby człowiek-pająk poruszał się superautem, który w nazwie ma człon „spider”. Fani zaproponowali zatem Ferrari 488 Spider, który z opuszczonym dachem ułatwiałby szybkie wzbicie się w powietrze za pomocą pajęczych sieci.

Wolverine – Audi R8

Tak, dobrze się wam wydaje. Ten samochód jest owłosiony. Szpony na zderzaku Audi R8 sprawiają, że auto jest niezwykle aerodynamiczne. Bezkompromisowego charakteru dodają też wyczynowe opony Michelin (pozostałe propozycje są na oponach drogowych). Niezła bestia.

Deadpool – Ford Mondeo

Deadpool wyłamuje się z utartej konwencji superbohatera, dlatego nie potrzebuje maszyny za miliony euro. Wystarczyłby mu… Ford Mondeo. Przestronność wnętrza pozwoliłaby Wade’owi Wilsonowi na wykonywanie wszystkich dziwacznych i nieprzewidywalnych rzeczy, które uwielbia. Charakterystycznym wyróżnikiem są podwójne katany na tylnej szybie oraz kolejna rzecz w jego stylu, czyli wystająca ręka z niedomkniętej pokrywy bagażnika.

Hulk – Mercedes G63 AMG 6×6

Ciężki i wytrzymały zielony potwór to adekwatne określenie dla właściciela, jak i proponowanego dla niego 6-kołowego Mercedesa G63 AMG. Pojazd wygląda na równie niezniszczalny jak zielone portki niesamowitego Hulka. Widząc taką maszynę w lusterku, każdy zjechałby Bruce’owi Bannerowi z drogi.

Aquaman – Toyota Mirai

O ile Aquaman preferuje podwodną działalność, to z napędzaną wodorem Toyotą Mirai mógłby znacznie częściej działać na lądzie. To także jedyny ekologiczny samochód w tym zestawieniu, ponieważ zamiast spalin emituje wodę. Superszczelny pojazd z płetwami sprawdziłby się zapewne w mocnej ulewie, a może nawet i podczas powodzi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News