ITD udaremniło dewastację dróg. Ciężarówka z betonowymi szambami ważyła 60,5 tony! Inne niewiele mniej

ITD udaremniło dewastację dróg. Ciężarówka z betonowymi szambami ważyła 60,5 tony! Inne niewiele mniej

csm_Szamba_08.10.2019_Nr1_d89cff04c4

Podaj dalej

Jedną z przyczyn szybkie zużycie dróg w Polsce jest niestety fakt przeładowywania samochodów ciężarowych. Z tego względu Inspekcja Transportu Drogowego co jakiś czas przeprowadza specjalne akcje, aby temu zapobiec.

Przez ostatnie dwie noce inspektorzy ITD z Piotrkowa Trybunalskiego patrolowali drogi krajowe w nieoznakowanym radiowozie. W południowo-wschodniej części województwa łódzkiego zatrzymali aż 4 ciężarówki, które transportowały betonowe szamba. Wszystkie dewastowały drogę zbyt dużym naciskiem.

Najcięższy zespół pojazdów ciężarowych ważył aż 60,5 tony, podczas gdy maksymalnie można transportować 40 ton. Pozostali też nie zmieścili się w limicie, ponieważ uzyskali wynik powyżej 50 ton. Ich wspólna masa przekraczała zatem aż 200 ton! Takie przeładowanie spowodowało znaczne przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej.

Za stwierdzone nieprawidłowości wobec każdego z przewoźników wszczęto postępowanie administracyjne. Grozi im po 15 tysięcy złotych kary. Przeciążone pojazdy trafiły na parking strzeżony do czasu przeładowania nadmiaru szamb betonowych na inne ciężarówki. Próba przyoszczędzenia tym razem się nie powiodła.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News