ITD kontrolowała ciężarówki należące do przewoźników zza wschodniej granicy. Suma kar to 36 tys. zł.

ITD kontrolowała ciężarówki należące do przewoźników zza wschodniej granicy. Suma kar to 36 tys. zł.

Podaj dalej

Trzy przypadki wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy bez właściwie wypełnionych zezwoleń ujawnił patrol siedleckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówki skierowano na parking strzeżony do czasu wpłacenia kaucji na poczet kar pieniężnych.

W poniedziałek (25 listopada) mazowieccy inspektorzy ITD na odcinku krajowej „dwójki” w miejscowości Ujrzanów koło Siedlec zatrzymywali pojazdy należące do przewoźników zza wschodniej granicy. W trakcie kontroli sprawdzali m.in. czy kierowcy posiadają właściwe zezwolenia uprawniające do wykonywania międzynarodowych przewozów rzeczy.

W trzech przypadkach kierujący okazali inspektorom zezwolenia, ale wypełnione tylko częściowo. W dokumentach brakowało informacji odnośnie daty przekroczono granicy Polski, państwa załadunku i rozładunku, ilości przewożonego towaru oraz numerów rejestracyjnych ciągnika siodłowego i naczepy. Nieważne w tych przypadkach zezwolenia okazali kierowcy ciężarówek należących do białoruskich przewoźników.

Przymusowy urlop przez nieważne prawko. ITD zafundowało kierowcy pechowy poniedziałek

Za ujawnione naruszenia przepisów transportowych wobec zagranicznych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. Każdemu z nich grozi po 12 tysięcy złotych kary. Wszystkie trzy ciężarówki skierowano z miejsca kontroli ITD na wyznaczony parking strzeżony do momentu wpłacenia kaucji na poczet przyszłych kar.

GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News