Italian Baja: Przygoński z trzecim zwycięstwem w tym roku

Italian Baja: Przygoński z trzecim zwycięstwem w tym roku

7 interakcji
Italian Baja: Przygoński z trzecim zwycięstwem w tym roku

Podaj dalej

Kuba Przygoński i Tom Colsoul po bezbłędnej jeździe w Italian Baja sięgnęli po trzecie w tym roku zwycięstwo w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych. Załoga ORLEN Team umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, powiększając je do 57 punktów nad drugim Władimirem Wasiliewem.

Polsko-belgijska załoga całkowicie zdominowała rywalizację w 6. rundzie tegorocznego Pucharu Świata, wygrywając aż pięć odcinków specjalnych.

Dla Kuby Przygońskiego było to czwarte zwycięstwo w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych i drugie w Italian Baja. To właśnie tutaj rok temu swój pierwszy triumf świętował zawodnik wspierany przez markę Platinum.

Na drugim miejscu włoskiej imprezy uplasowali się Martin Prokop i Jan Tomanek, którzy zbliżyli się w generalce na 1 punkt do drugiego Władimira Wasiliewa.

Rosjanin w Pordenone uzupełnił ostatni stopień podium, jednak jego rywalizacja o to miejsce z Miroslavem Zapletalem rozwiązała się dopiero po przejechaniu ostatniego odcinka specjalnego.

W klasie T2 najlepsi byli Tomasz Piec i Michał Marczewski, a biało-czerwone barwy obserwowaliśmy również na podium w grupie TH. Tam Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec wyprzedzili załogi Dacii Duster, Krzysztofa Wicentowicza pilotowanego przez Bartłomieja Bobę i Patrycję Brochocką z Grzegorzem Komarem.

Na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej finiszował Jurij Protasow reprezentujący barwy polskiego zespołu GO+ Cars.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News