Italian Baja: Komplet oesowych zwycięstw Przygońskiego

Italian Baja: Komplet oesowych zwycięstw Przygońskiego

Italian Baja: Komplet oesowych zwycięstw Przygońskiego

Podaj dalej

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, Kuba Przygoński, wygrał wszystkie sobotnie odcinki specjalne Italian Baja i przybliżył się do kolejnego już zwycięstwa w sezonie 2018.

Zawodnik ORLEN Teamu pilotowany przez Toma Colsoula zaliczył idealny dzień na włoskiej imprezie, wygrywając wszystkie trzy odcinki specjalne i powiększając swoje prowadzenie w 6. rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Na drugim miejscu w generalce podróżuje zwycięzca jednej rundy w tym roku, znany z występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata, Martin Prokop. Czołową trójkę uzupełnia Miroslav Zapletal w bliźniaczym do Prokopa Fordzie F-150 Evo.

Jeden z rywali Przygońskiego w walce o końcowy triumf, Władimir Wasiliew, zajmuje dopiero 4. miejsce i traci do Polaka już prawie 9 minut.

Reprezentujący barwy GO+ Cars Jurij Protasow, znany bardziej z występów w rajdach płaskich, po dzisiejszych trzech odcinkach specjalnych zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej i traci nieco ponad 26 minut do Przygońskiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News