Zimowy płyn do spryskiwaczy to nie wszystko! Sprawdź, czego jeszcze możesz potrzebować zimą

Zimowy płyn do spryskiwaczy to nie wszystko! Sprawdź, czego jeszcze możesz potrzebować zimą

zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-shell-2

Podaj dalej

Intensywne opady śniegu w ostatnich tygodniach przypomniały wielu kierowcom, jak przygotować auto na zimę i nie chodzi tu tylko o opony zimowe. W przeciwnym razie mogą nas spotkać przykre niespodzianki. Brak możliwości uruchomienia auta, czy nawet jego otworzenia to tylko kilka z nich. W ciekawy, zimowy niezbędnik kierowcy można wyposażyć się m.in. na stacjach Shell.

Paliwo zimowe Shell – niższa cena, ta sama, najwyższa jakość

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

O wielu problemach z silnikiem, również takich jak utrudnione odpalanie diesla na mrozie, można zapomnieć z pomocą innowacyjnych paliw zimowych Shell V-Power. Wykorzystana w nim technologia czyszcząca DYNAFLEX pomaga usuwać szkodliwe osady, które nawarstwiają się w silniku i uniemożliwiają mu prawidłowe działanie. Korzystaj z technologii DYNAFLEX także zimą, a szczególnie we wtorki i czwartki. Dlaczego akurat wtedy? Właśnie w te dni na stacjach Shell można poczuć najwyższą jakość najlepszych paliw premium w cenie paliwa podstawowego! We wtorki płacimy za Shell V-Power 95 – tyle, co za Shell FuelSave 95. W czwartki natomiast mniej zapłacimy za diesel zimowy, Shell V-Power Diesel. Dodatkowo teraz w ramach akcji „Moc okazji we wtorki i czwartki” klienci stacji Shell mogą kupić hot-dogi MAXI w cenie 5 zł, kanapki deli by Shell za 5,49 zł oraz uzyskać kod promocyjny na 500 punktów Shell ClubSmart. Sprawdź szczegóły na www.shell.pl. 

Płyn do spryskiwaczy na zimę – zapomnij o zamarzniętych szybach

zimowy płyn do spryskiwaczy Shell

Dopóki minusowych temperatur nie ma przez całą dobę, warto zaopatrzyć się w zimowy płyn do spryskiwaczy i rozpocząć jego uzupełnianie. Gdy w układzie znajduje się już płyn letni, dolewając w minusowej temperaturze nawet najlepszy płyn do spryskiwaczy na zimę, będziemy musieli zaczekać aż obecny w zbiorniku płyn rozmrozi się. Lepiej zapobiegać takim sytuacjom, ponieważ zimą znacznie częściej łatwo o zabrudzenie przedniej szyby.

Na stajach Shell można kupić płyny do spryskiwaczy, które skutecznie i szybko usuwają brud, osad drogowy, zabrudzenia z soli i oleju. Co ważne, płyn zimowy zawiera składniki spowalniające odparowywanie alkoholu, redukując przy tym tzw. „efekt zimnej szyby”. Dostępne są zarówno małe, jak i duże opakowania z wygodnym lejkiem. Co ważne, kupując płyn zimowy do spryskiwaczy, zyskujemy dodatkowe punkty Shell ClubSmart, które potem można wymieniać na nagrody i vouchery.

Płyn do chłodnic premium – wybierz najlepszy płyn chłodniczy na zimę

płyn do chłodnic Shell

Paradoksalnie zimą istnieje ryzyko przegrzania silnika, właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni płyn do chłodnicy. Lód potrafi rozszczelnić układ, a więc zimą szczególnie zaleca się stosowanie produktów dobrej jakości. Dostępne na stacjach Shell płyny do chłodnic premium (typ G11, G12, G12+) zapobiegają przegrzewaniu, zamarzaniu, korozji oraz osadzaniu się osadów w systemie chłodzenia. Mieszanka stworzona na bazie glikolu monoetylowego przeznaczona jest do wszystkich rodzajów chłodnic, o czym warto pamiętać, zastanawiając się jaki płyn chłodniczy wybrać. Produkt z powodzeniem sprawdzi się również jako płyn chłodniczy do motocykla. 

Odmrażacz do zamków – Twój sposób na zamarzające zamki w samochodzie

odmrażacz do zamków Shell

Zanim jednak podejmiemy próbę jazdy czy uruchomienia samochodu, dobrze jest się do niego w ogóle dostać. W tym celu zawsze lepiej mieć przy sobie spray do odmrażania zamków z gamy Shell EasyCare – Lock Spray. To po prostu odmrażacz do szyb i zamków, a jednocześnie oliwa, która zapobiega zacinaniu się ich pracy. Oprócz tego, taki preparat absorbuje wilgoć i zapobiega korozji. Zamarzające zamki w samochodzie to częsty problem kierowców zimą, dlatego ważne jest, aby mieć przy sobie środek do odmrażania zamków, zamiast przechowywać go wewnątrz auta. 

Niemniej istotny może okazać się sztyft do uszczelek (Shell EasyCare Rubber Protection Stick). Skutecznie zapobiega on przymarzaniu uszczelek w oknach i drzwiach. Co więcej, warto używać go przez cały rok, ponieważ zapewnia elastyczność gumowych elementów, konserwuje i chroni je przed pękaniem. Specyfik przedłuża też żywotność gumy, co sprawia, że można go używać do uszczelek i gumowych elementów także w domu lub w garażu. W sztyft do uszczelek, podobnie jak odmrażacz do zamków samochodowych, można wyposażyć się na stacjach Shell. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News