Za 10 000 zł możesz przerobić swoją Toyotę na Astona Martina… ale tak naprawdę wcale nie chcesz

Za 10 000 zł możesz przerobić swoją Toyotę na Astona Martina… ale tak naprawdę wcale nie chcesz

Podaj dalej

Toyota Celica szóstej generacji ani trochę nie przypomina Astona Martina, ale… może tak się stać. Wszystko za sprawą firmy Dave Jones Kitcars, która stworzyła pięć kompletnych zestawów, dzięki którym twoja Toyota zacznie wyglądać jak Aston Martin DB9. No, prawie. 

Jeden z tych zestawów pojawił się w serwisie eBay UK w cenie 10 390 zł. Cena ta nie obejmuje rzecz jasna samochodu dawcy, który kosztuje około 50-60 tysięcy zł. Aukcja potrwa do 12 kwietnia, więc jeśli jesteś zdecydowany, musisz się pospieszyć. 

Według brytyjskiego sprzedawcy, cena obejmuje 14 głównych elementów takich jak maska w komplecie z zawiasami, przedni zderzak z grillem, przednie i tylne błotniki, listwy progowe, drzwi z klamkami oraz szybami. Jest także panel dachowy, pokrywa bagażnika, a nawet dyfuzor. 

W opisie aukcji czytamy, że zestaw jest dobrze wykonany z włókna szklanego i uformowany na podstawie oryginalnych elementów Astona Martina DB9. Nie jest to tani, marny zestaw, produkowany masowo. 

Oryginalny Aston Martin DB9 niestety w niewielkim stopniu przypomina tę replikę

Elementy te będą pasowały do każdej Celiki T200 wyprodukowanej w latach 1993-1999 za pomocą śrub, kleju i dużej siły roboczej. Sprzedawca twierdzi, że wszystko jest w przyzwoitym stanie. Jedynie dolne elementy drzwi będą wymagały dodatkowego uszczelnienia, ale to przecież pryszcz. 

Według „allegrowicza” to świetny projekt dla entuzjasty, który ma czas i środki na zbudowanie swojej repliki Astona Martina DB9. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News