YouTuber sprawdził co się stanie, gdy wyskoczy z jadącej na autopilocie Tesli. Wynik "testu" jest zaskakujący

YouTuber sprawdził co się stanie, gdy wyskoczy z jadącej na autopilocie Tesli. Wynik "testu" jest zaskakujący

YouTuber Tesla

Podaj dalej

Ten YouTuber postanowił sprawdzić, czy można wyskoczyć z jadącej na autopilocie Tesli. Nie zalecamy samodzielnych prób – lepiej obejrzeć, jak durnowate rzeczy robi ktoś na YouTube, prawda?

Autopilot Tesla YouTuber

Aby cały trik się udał, musisz wyskoczyć przez okno.

Zaznaczmy to wyraźnie. Nigdy nie wychodź z jadącego samochodu, gdy ten jest w ruchu. Po prostu nie rób tego. Jest to nie tylko niebezpieczne dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkim dla ciebie. 

Gdyby ten facet po wyskoczeniu z Tesli upadł, najprawdopodobniej zostałby przez nią przejechany. Dlatego nie róbcie tego typu numerów. 

Autopilot Tesla YouTuber

Niezależnie od tego, wciąż jesteśmy ciekawi, czy autopilot Tesli będzie działał, gdy w środku nie będzie już kierowcy. I nie mówimy tutaj o facecie, który zasnął za kierownicą. Ten kierowca całkowicie opuścił swój samochód. 

Czy autopilot wie?

Czy wyłączy się i zatrzyma samochód? Wydawałoby się, że taka będzie naturalna kolej rzeczy. Ten film pokazuje jednak coś innego. 

YouTuber Tesla

Należy pamiętać, że aby „oszukać” system należy zapiąć pasy bezpieczeństwa i nie można otworzyć drzwi. Dlatego trzeba wyskoczyć przez okno. Jest to bardzo mało prawdopodobne w prawdziwym świecie, ale w królestwie YouTuberów najwyraźniej jest to chleb powszedni. 

Dlaczego czujnik poduszki powietrznej umieszczony na fotelu kierowcy nie zatrzymał natychmiast samochodu? Czy jest możliwe, by Tesla nie wzięła takiej ewentualności pod uwagę?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News