Wyciekły zdjęcia nowego BMW Serii 2! Jest jeszcze dziwniejsze niż się spodziewasz [ZDJĘCIA]

Wyciekły zdjęcia nowego BMW Serii 2! Jest jeszcze dziwniejsze niż się spodziewasz [ZDJĘCIA]

bmw-m240

Podaj dalej

Nowe BMW 2 Coupe zostało ujawnione w wycieku i jest jeszcze bardziej dziwaczne, niż moglibyśmy się spodziewać. Oczywiście – piękno tkwi w oczach patrzącego i z pewnością znajdą się osoby, które polubią ten samochód. Ale dziwne światła w połączeniu z ogromnymi trójkątnymi wlotami powietrza wyglądają po prostu dziwnie. 

BMW ma nową tradycję?

bmw-m240

BMW od lat nie jest już twierdzą konserwatywnych kierowców. Z jednej strony bawarski producent odmawia odejścia od silników spalinowych i za to możemy postawić przy znaczku BMW ogromnego plusa. Podczas gdy konkurenci przesiadają się wyłącznie na prąd, Bawarczycy wciąż wierzą w benzynę i Diesel. 

Ale od kilku lat obserwujemy trend, który jasno wskazuje, że dla BMW nie ma nic świętego. Jeszce nie tak dawno temu Niemcy deklarowali, że BMW nigdy nie zbuduje sportowego modelu „M” z turbodoładowaniem. Minęło kilka lat, a my nie mogliśmy kupić M-ki bez turbodoładowania… 

Kierunek projektowania bawarskiej marki jest równie niezrozumiały. Choć znajdziemy w jej ofercie w miarę konserwatywne modele, ta tendencja maleje. Pomijając już nowe elektryczne eksperymenty, mamy równie dziwaczne przody w Serii 3 czy Serii 4. Ogromne nerki w Serii 7 i X7… 

Seria 2 wygląda po prostu dziwacznie

Już w kwietniu zeszłego roku pojawiły się pierwsze przecieki na temat nowego BMW Serii 2. Dziś jesteśmy jednak kilka dni przed oficjalną premierą zaplanowaną na 8 lipca, a w mediach społecznościowych krąży zdjęcie pochodzące z prezentacji wideo. 

Dyskusje na temat jego autentyczności trwają, ale wydaje się, że faktycznie tak będzie wyglądać nowa Seria 2. Podczas prezentacji niemiecki producent będzie pokazywał samochód w dokładnie tym samym kolorze. 

To brutalnie prowokacyjny projekt, który nawet nie jest szczególnie nowoczesny. O ile ogromne nerki w Serii 3 można w jakiś sposób bronić, tak tutaj nie ma niczego, co mogłoby się podobać. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News