Wybierasz się w wakacyjną podróż? Nie tankuj na tych stacjach benzynowych, bo słono przepłacisz!

Wybierasz się w wakacyjną podróż? Nie tankuj na tych stacjach benzynowych, bo słono przepłacisz!

Podaj dalej

Ceny benzyny i Diesla potrafią wahać się nawet o 30%! Jeśli wybierasz się w wakacyjną lub weekendową podróż, powinieneś jak ognia unikać tych stacji benzynowych. Jak odpowiednio zaplanować podróż i zaoszczędzić na kosztach paliwa? 

stacja-benzynowa-diesel-2

Wraz z końcem blokady związanej z pandemią koronawirusa i nadejściem wakacyjnych miesięcy, wielu z nas wyruszyło w podróż. Ze względu na COVID-19, większość z nas zdecydowała się na wakacje w Polsce, na które pojedziemy własnymi samochodami. 

Powrót do dawnych przyzwyczajeń oznacza też powrót do wszystkich problemów związanych z podróżowaniem. Na pierwszym miejscu tej listy znajdują się oczywiście koszty podróży, które determinują nasz cel, jakość i długość wypoczynku. 

Tankowanie na stacjach benzynowych na autostradach jest nawet o 30% droższe!

Głównym powodem znacznych różnic w cenach paliw są opłaty związane z prowadzeniem stacji benzynowej na autostradzie. Prywatne firmy zarządzające autostradami żądają od dostawców paliw dużych taryf, co przekłada się bezpośrednio na cenę za litr paliwa. 

stacja benzynowa

Różnice na stacjach tych samych sieci mogą sięgać nawet 1 złotówki, co przy pełnym baku paliwa daje całkiem pokaźną sumę. 

Przydatne wskazówki, jak zaoszczędzić na paliwie:

Jednym z najbardziej banalnych rozwiązań, o którym kierowcy wciąż zapominają, jest zatankowanie samochodu przed wjazdem na autostradę. Nowoczesny Diesel potrafi przejechać nawet 900/1000 kilometrów na pełnym baku. Powinno to spokojnie wystarczyć aby dotrzeć do celu bez konieczności zatrzymywania się – a przynajmniej nie po paliwo. 

Z jakiegoś powodu kierowcy nie chcą zjeżdżać z autostrady w obawie, że będzie to skutkowało wyższą opłatą za przejazd. Teoretycznie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Oczywiście, jest to pewna niedogodność związana ze stratą czasu, ale hej! Jedziemy na wakacje, nigdzie się nam przecież nie spieszy. 

paliwo bak paliwa benzyna diesel stacja benzynowa

Ponadto, duże marki są bardziej atrakcyjne i prawie zawsze oferują lepsze restauracje i sklepy. Ale stacje typu „krzak” są dużo tańsze. Niezależni dystrybutorzy nie są zależni od dużych dostawców i mogą kupować paliwo tam, gdzie jest ono tańsze. To przekłada się na jego końcową cenę. 

Co więcej, istnieje mnóstwo aplikacji nawigacyjnych, które pokazują nam obszary usługowe na trasie. Dzięki nim możemy sprawdzić cenę paliwa jeszcze przed przyjazdem na stację i odpowiednio zaplanować swoją podróż.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News