WOW! Zapomnij o silniku typu Diesel czy benzyniaku. Ten elektryk na jednym ładowaniu przejedzie aż ....

WOW! Zapomnij o silniku typu Diesel czy benzyniaku. Ten elektryk na jednym ładowaniu przejedzie aż ....

Podaj dalej

Jeszcze do niedawna najważniejszą przewagą silników typu Diesel czy benzynowych nad elektrykami był dużo większy zasięg na jednym tankowaniu/ładowaniu. Mercedes zaprezentował jednak swój najnowszy model „EQS”, którego zasięg jest naprawdę imponujący.

Facebook: Hakerzy wykradli dane milionów osób! Jak to się stało?

Diesel? Benzyniak? Zapomnij!

mercedes-eqs-diesel

„Czasy straci przed zasięgiem minęły raz na zawsze” – mówi Mercedes-Benz reklamując swój najnowszy model, EQS. Jednym z głównych powodów dużego zasięgu elektryka jest zupełnie nowa platforma EVA. 

Do tego dochodzą duży akumulator i bardzo aerodynamiczny kształt samochodu (Cd 0,20), które również przyczyniają się do wysokiego zasięgu. Jeszcze na początku tego tygodnia Mercedes zaprezentował oszałamiające wnętrze EQS. Światowa premiera samochodu jest z kolei zaplanowana na 15 kwietnia 2021 roku. 

„Jesteśmy przekonani, że to najnowocześniejszy samochód elektryczny, bo taki musi być. To po prostu topowy Mercedes-Benz i potencjalny zabójca klasy S”

Znani z silników typu Diesel, ale tylko do dziś

mercedes-eqs-diesel-zasieg

Niemiecki producent, znany przecież głównie ze wspaniałych silników typu Diesel, ogłosił, że model według danych WLTP będzie miał zasięg do… 770 kilometrów! To jedna z najwyższych wartości, jaką widzieliśmy kiedykolwiek. 

Wcześniej Mercedes zapewniał, że akumulator o mocy 108 kWh pozwoli EQS na przejechanie ponad 700 kilometrów na jednym ładowaniu. Teraz widzimy, że ostateczna liczba może być o 10% wyższa. 

Oznacza to, że samochód będzie zużywał tylko 140 Wh/km w cyklu WLTP. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News