WOW! Oto nowa Skoda Octavia PRO. Jest dużo bardziej wypasiona, niż zwykła ale... możesz o niej tylko pomarzyć

WOW! Oto nowa Skoda Octavia PRO. Jest dużo bardziej wypasiona, niż zwykła ale... możesz o niej tylko pomarzyć

Podaj dalej

Skoda rozszerza swoją ofertę, wprowadzając na rynek model Octavia Pro. Niestety, o tym konkretnym egzemplarzu Polacy mogą pomarzyć. Wersja z długim rozstawem osi dostępna będzie tylko na rynku… chińskim. 

Nowa Skoda tylko na rynek chiński

skoda-octavia-pro-chiny

Skoda Octavia Pro ma o 44 mm dłuższy rozstaw osi niż zwykły model czwartej generacji, który wynosi teraz 2730 mm. W tym samym czasie długość całkowita samochodu wzrosła o 64 mm do 4753 mm. W porównaniu z Octavią trzeciej generacji, która w Chinach jest wciąż w sprzedaży, jest o 78 mm dłuższa. 

Z zewnątrz Skoda wygląda dokładnie tak samo, jak wariant w specyfikacji europejskiej. Mamy więc te same reflektory, tylne światła, grilla itp. Octavia będzie miała jednak przednie i tylne lotki inspirowane modelem RS, które w połączeniu z czarnym dachem o obudowami lusterek oraz felgami 18” daje mu bardziej zauważalną prezencję. 

Oprócz dodatkowej przestrzeni na nogi dla pasażerów na tylnych siedzeniach, klienci Octavii Pro docenią ją jeszcze z innego powodu. 

Większy wypas wewnątrz

skoda-octavia-pro-chiny-2

Skoda na chiński rynek ma 12-calowy ekran dotykowy z systemem informacyjno-rozrywkowym ze stałym łączem internetowym. Samochód może być też wyposażony w opcjonalny 10,25-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i head-up display. 

Inne funkcje obejmują elektrycznie regulowane, podgrzewanie i wentylowane fotele przednie. Jest też elektryczna klapa tylna, ostrzeżenie podczas otwierania drzwi, czy asystent utrzymania pasa ruchu lub adaptacyjny tempomat. 

Octavia Pro jest dostępna tylko z jednym silnikiem. To 1,4-litrowa jednostka TSI o mocy 150 KM i momencie obrotowym w wysokości 250 Nm. Samochód przenosi moc na koła za pomocą 7-biegowej przekładni DSG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News