Volkswagen Passat z przebiegiem grubo ponad 700 tys. km na sprzedaż. Nie uwierzysz, ile pokazuje licznik [RAPORT]

To się w głowie nie mieści, jak w 2022 roku ludzie wciąż cofają liczniki samochodów. Ten Volkswagen Passat B7 to jednak absolutny rekordzista. Dziś samochód ma pewnie około 700 000 kilometrów, jednak potencjalny kupiec nie może się tego dowiedzieć od nieuczciwego sprzedającego. 

volkswagen-passat-skrecony-licznik
Podaj dalej

Volkswagen Passat z rekordowo skręconym licznikiem

volkswagen-passat-skrecony-licznik
fot. Volkswagen

Wszyscy wiemy, jakie samochody chcą kupować Polacy. Utarło się, że najlepszy przebieg to taki około 120-140 tysięcy kilometrów. Wszystko co powyżej, cieszy się niewielkim zainteresowaniem wśród kupujących. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że doprowadziła właśnie do tego typu przekrętów. 

Ten Volkswagen Passat B7 z 2011 roku został po raz pierwszy zarejestrowany w Szwecji. Już po nieco ponad dwóch latach miał na liczniku najechane 307 tysięcy kilometrów. Przypominamy, że był to stan na rok 2013. Jak czytamy na fanpage Bez-wypadkowe.net, sprzedający zachwalał samochód w opisie aukcji, której niestety już nie ma (linki do wszystkich screenów znajdują się poniżej). 

– Sprzedam Passata B7 z automatyczną skrzynią biegów. Samochód w pełni sprawny technicznie, użytkowany na codzień, z niskim spalaniem. Brak jakichkolwiek wycieków oleju. Silnik i skrzynia pracują idealnie. Auto po wymianie rozrządu (przejechał tylko 10 tys. Km). Olej wymieniony 2 tys. km temu. Roczny akumulator. Nie wymaga wkładu finansowego – czytaliśmy w aukcji.

CEPiK prawdę ci powie

volkswagen-passat-skrecony-licznik
fot. Volkswagen

Portal bez-wypadkowe.net podaje do informacji, że w danych CEPiKu wystarczy kliknąć zakładkę dane zagraniczne, gdzie są podaje przebiegi m. in. z przeglądów technicznych w Szwecji czy Danii. Nawet jak auto jest zarejestrowane w Polsce – warto o tym pamiętać. 

Ten konkretny Volkswagen Passat B7 jeździł w Szwecji jako taxi, a w 2016 roku tuż przed przyjazdem do Polski miał nakręcone już 560 333 kilometry. Oznacza to, że dziś, po 6 latach od sprowadzenia go do kraju, ma już z pewnością więcej niż 700 000 kilometrów. Ale nie według sprzedającego i wskazania licznika. 

1 listopada 2022 roku, zgodnie z licznikiem, samochód ma najechane zaledwie 256 429 kilometrów. Oznacza to, że licznik został cofnięty o około pół miliona kilometrów. Wszystkie dane znajdziecie w poniższym poście: 

Przeczytaj również