Volkswagen Passat z przebiegiem 908 tys. kilometrów. Dobiłby do miliona, gdyby nie nowe przepisy

Volkswagen Passat z przebiegiem 908 tys. kilometrów. Dobiłby do miliona, gdyby nie nowe przepisy

volkswagen-passat-przebieg

Podaj dalej

Często pokazujemy samochody z niewiarygodnie dużymi przebiegami. A ten Volkswagen Passat w ciągu 15 lat zrobił nieco ponad 900 tysięcy kilometrów bez żadnej poważniejszej awarii. I jeździłby dalej, zapewne nawet do miliona, gdyby nie nowe przepisy, które wyeliminowały go z ruchu. Właściciel nie poddał się jednak tak szybko, choć ostatecznie musiał złożyć broń. 

Ten Volkswagen dobije jeszcze do miliona?

volkswagen-passat-przebieg
fot. mobile.de

Volkswagen Passat jest znany ze swojej trwałości, a magiczne 100 000 km przekroczył gdzieś w 2009 roku. Od tego czasu pierwszy i jedyny właściciel dołożył kolejne 800 000 km. Z oryginalną technologią byłby w stanie przejechać nawet milion kilometrów, a samochód jest teraz dostępny na sprzedaż. Więc wciąż ktoś będzie mógł przekonać się, co dzieje się gdy na liczniku wybije 999 999 km. 

Volkswagen Passat pod maską ma 2-litrowy silnik TDI i najbardziej godne uwagi w jego przypadku jest to, że przez 15 lat przejechał 907 988 km. Z pewnością nie jest to samochód w stanie idealnym, czy nawet zbliżonym. Ale nawet jak na tak duży przebieg, ten Passat wciąż wygląda całkiem przyzwoicie. Oczywiście, znajdziemy zadrapania i ślady użytkowania, ale siedzenia nie są zniszczone, a samochód sprawia dobre wrażenie. To całkiem fascynujący wynik jak na milion kilometrów. 

volkswagen-passat-przebieg
fot. mobile.de

Przez cały ten czas samochód nie miał ani jednej poważnej usterki technicznej. Problemy zaczęły się jednak już po pokonaniu 900 000 kilometrów. Wszystko dlatego, że samochód nie mógł przejść przeglądu technicznego ze względu na emisję. Choć silnik działał świetnie i wciąż spalał poniżej 5 l/100 km, właściciel musiał się z nim pożegnać. Postanowił jednak zawalczyć o swojego Passata, wymieniając silnik na inny, mniej używany. To wystarczyło, aby przejść przegląd. Ale silnik nie był jednak zbyt dobrze utrzymany i szybko zaczął się psuć. 

volkswagen-passat-przebieg
fot. mobile.de

Cena jest śmiesznie niska

Właściciel nie chce już zajmować się samochodem, ale proponuje bardzo unikatowe rozwiązanie. Volkswagen pojawił się na sprzedaż razem z… oryginalnym silnikiem. Można go zamontować z powrotem, a obecny przegląd będzie obowiązywał jeszcze przez prawie dwa lata. 

Cena odpowiada przebiegowi i stanowi samochodu. Volkswagen razem z silnikiem wystawiony jest za jedyne 1799 euro, czyli około 8000 zł. Ciężko stwierdzić ile życia zostało w tym Passacie, a także jak łatwa czy trudna będzie wymiana silnika na oryginalny. 

volkswagen-passat-przebieg
fot. mobile.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News