Używane Ferrari w cenie Dacii Duster! Ma sześć siedzeń i potężny silnik V12 - cena jest śmieszna [ZDJĘCIA]

To jedyne takie Ferrari, jakie powstało – ma sześć siedzeń, „regularną” tylną szybę i oryginalny silnik V12 o mocy 340 KM. Ostatnio znalazło nowego właściciela w cenie bardziej wypasionej Dacii Duster, ale… Jeśli jesteś motoryzacyjnym purystą, ten samochód z pewnością nie jest dla ciebie. 

uzywane-ferrari-w-cenie-dacii-duster-7
Podaj dalej

Używane Ferrari w cenie Dustera

uzywane-ferrari-w-cenie-dacii-duster

Często widuje się bardzo ekstrawaganckie limuzyny, ale… Ferrari? Z tak długim rozstawem osi? W szalonym świecie limuzyn wszystko jest jednak możliwe. 

Dziwny i bardzo osiągalny przykład Ferrari 400 przekształconego w limuzynę został sprzedany na aukcji i dealera w Illinois. Cena takiego luksusu to zaledwie 20 tysięcy dolarów, czyli około 78 000 zł. To tyle, co bardziej doposażona Dacia Duster! 

uzywane-ferrari-w-cenie-dacii-duster

Dla wielu zakup Ferrari za takie pieniądze może być okazją życia. Ale taki konkretny egzemplarz może sprawić, że nie będzie interesujący dla największych moto-purystów. Ferrari 400i wyprodukowana była w zaledwie 1200 egzemplarzach od końca lat 70. do początku lat 80. Enzo Ferrari zdefiniował ten samochód jako „grand tourer w stroju wieczorowym”. 

Zdrowy silnik V12

uzywane-ferrari-w-cenie-dacii-duster

Oryginalnie Ferrari 400 było samochodem sportowym 2+2 o eleganckich liniach i przyzwoitym zapasie mocy. Silnik 4,8 V12 generował bowiem całkiem zdrowe 340 KM. 

Oczywiście samochód nie wyjechał z fabryki z tą karoserią, którą widzimy na zdjęciach. Przez lata auto ulegało mniejszym lub większym modyfikacjom. Mimo to, ogólnie wygląda tak, że przypomina model produkcyjny. 

uzywane-ferrari-w-cenie-dacii-duster

Przed wystawieniem na aukcję Ferrari zostało odnowione, aby usunąć wszelkie ślady rdzy i przywrócić jego dawną świetność. Wnętrze zostało odrestaurowane z nową skórą i nowymi panelami. W środku może znaleźć się aż sześć osób. Ponadto, dodano chowane ekrany dla pasażerów z tyłu, lodóweczkę i logo rozbrykanego konia na zagłówkach. 

uzywane-ferrari-w-cenie-dacii-duster

Jak wspomniano, pomimo doskonałych warunków ogólnych, Ferrari 400 limuzyna została sprzedana w cenie bardzo zbliżonej do nowej Dacii Duster. W końcu trudno sobie wyobrazić codzienne użytkowanie auta tego typu. Ale są tacy, którzy będą mogli pochwalić się, że w „garażu” trzymają naprawdę jedyne w swoim rodzaju Ferrari. 

uzywane-ferrari-w-cenie-dacii-duster

PILNE: Kierowcy zgłaszają „dziwny problem” tankując paliwo. Koniecznie sprawdź swój wlew paliwa nim będzie za późno!

Przeczytaj również