Używana Skoda Rapid z przebiegiem 35 tys. km i porządnym silnikiem na sprzedaż. Jej cena jest śmiesznie niska [ZDJĘCIA]

Używana Skoda Rapid z przebiegiem 35 tys. km i porządnym silnikiem na sprzedaż. Jej cena jest śmiesznie niska [ZDJĘCIA]

skoda-rapid-12-tsi

Podaj dalej

Nie jest to samochód, który wymaluje potężny uśmiech na twarzach entuzjastów motoryzacji. Ale racjonalnie, to samochód który nadaje się do wszystkiego. Nawet w dzisiejszych, dziwnych czasach, można ten samochód kupić z przyzwoitym silnikiem, bogatym wyposażeniem, a do tego wszystkiego w całkiem dobrej cenie. 

Skoda Rapid jak nowa w dobrej cenie

skoda-rapid-12-tsi
fot. mobile.de

Wycofanie Rapida z oferty czeskiego producenta było symbolem przemian, jakie Skoda przechodzi w ostatnich latach. Z jednej strony producent nie widział dalszej przyszłości dla tego modelu, który został zbudowany w oparciu o długo opłacalną technologię. Skoda chciała oderwać jednak „lepsze” samochody. 

Jednakże, ze względu na podobne zabiegi obecnie nie ma w jej ofercie czegoś „normalnego” dla osób poszukujących najlepszego stosunku jakości i wydajności do ceny. 

skoda-rapid-12-tsi
fot. mobile.de

Gdyby Skoda wciąż miała Rapida w swojej ofercie, mogłaby zdobywać punkty i nadrabiać braki w sprzedaży z ostatnich lat. To, że klientom nie zależy na takich samochodach, jest tylko złudzeniem. Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedażowe tańszej Dacii. 

Dobry silnik i pełno wyposażenia

Co ciekawe, nawet dziś można kupić Rapida praktycznie nowego. To samochód z porządnym, czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1.2 i o mocy 105 KM. Da Rapida jest to idealny zestaw, dzięki któremu auto jest zwinne, ekonomiczne, ciche i przyjazne dla użytkownika. Oczywiście, Rapid nie jest wybitnym samochodem, ale jest za to bardzo wszechstronnym narzędziem. 

skoda-rapid-12-tsi
fot. mobile.de

Ten egzemplarz trafił waśnie na sprzedaż Choć samochód nie jest niczym niespotykanym, to jednak przebieg 34 728 km zdecydowanie wyróżnia tę ofertę na tle innych. Sprzedawca twierdzi, że auto jest jak nowe, zawsze było garażowane i ma oryginalny przebieg. Nie ma powodu, by wątpić w jego słowa – ten Rapid wygląda na prawie nietknięty, chociaż zdjęcia z łatwością mogłyby być dużo lepsze. 

Wyposażenie jest powyżej średniej, pomimo nieco odpychających kół. Mówi się, że jest to wariant Active, a jeśli tak, to został wykonany z niezwykłą kombinacją funkcji premium. Jest nawigacja, automatyczna klimatyzacja, podgrzewane fotele, ksenonowe światła czy przyciski na kierownicy, praktycznie wszystko co niezbędne do życia. Rapid mógłby zaoferować więcej, ale niewiele. Jeśli szukasz sympatycznego projektu, który pasuje do ogólnej koncepcji samochodu, naprawdę nie umknie Ci wiele. Cena to bardzo akceptowalne 48 tys. złotych. 

skoda-rapid-12-tsi
fot. mobile.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News