UWAGA: 6-letni Volkswagen Passat B8 na sprzedaż. Tak cofniętego licznika jeszcze nie widzieliśmy! [RAPORT]

UWAGA: 6-letni Volkswagen Passat B8 na sprzedaż. Tak cofniętego licznika jeszcze nie widzieliśmy! [RAPORT]

Volkswagen Passat

Podaj dalej

Czy to się kiedyś skończy? Czy nieuczciwi handlarze w końcu zaprzestaną swoich praktyk? Cóż… Dopóki klienci będą zabijać się za kilkuletnie Diesle z jak najmniejszym przebiegiem, raczej nie. Ten Volkswagen Passat B8 jest tego najlepszym przykładem. 

Volkswagen i skręcony licznik. Gdzieś to już słyszeliśmy…

Każdy z nas słyszał, albo sam spotkał się z przykładami cofniętych liczników. Niestety, ale Polska wciąż przoduje pod tym względem i jak widać, nawet stosunkowo nowe samochody „wymagają” cofania licznika. 

Ten Volkswagen Passat B8 był zarejestrowany po raz pierwszy w 2016 roku i od tego czasu przejechał… No właśnie, ile? Na liczniku i w opisie aukcji widnieje liczba 200 479 kilometrów, jednak jest ona daleka od stanu faktycznego. 

Ostatni przegląd w ASO miał miejsce we wrześniu 2019 roku, czyli prawie 3 lata temu. Wówczas samochód miał przebieg… 380 399 kilometrów! Oznacza to, że ten nieuczciwy handlarz cofnął licznik o grubo ponad 180 tysięcy kilometrów! 

Volkswagen Passat B8
Volkswagen Passat B8

Historia VAG – zawsze sprawdzaj przed zakupem

O całej sytuacji czytamy na forum Volkswagen Passat B8  na portalu Facebook. To tylko pokazuje, że kupując nawet stosunkowo młody samochód, trzeba mieć oczy i uszy dokoła głowy. To przykre, bo na pewno wielu kierowców chętnie kupiłoby ten samochód z oryginalnym, niekręconym przebiegiem, jeśli tylko samochód byłby w dobrym stanie. 

A tak… Wydawałoby się, że samochód jest skreślony, ale niestety. Domyślamy się, że prędzej czy później znajdzie swojego nieświadomego kupca, który po pewnym czasie odkryje dopiero, z czym musi się zmagać. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News