Toyota Supra otrzyma limitowaną wersję. Będzie tak samo mocna jak BMW Z4 M40i

Toyota Supra otrzyma limitowaną wersję. Będzie tak samo mocna jak BMW Z4 M40i

toyota-supra-rz-horizon-blue-edition

Podaj dalej

Najnowsza Toyota Supra najwyraźniej ma się bardzo dobrze. Japoński producent planuje już zaktualizowaną, limitowaną wersję o nazwie Supra RZ „Horizon Blue” Edition. Specjalny model ma pojawić się w 2021 i będzie oferował swoim klientom kilka ulepszeń. 

Nowa limitowana edycja Supry RZ jest bardzo zbliżona do tej, Supry A91 Edition, która w lutym tego roku została ogłoszona na rynek amerykański. 

toyota-supra-rz-horizon-blue-edition-2

Toyota Supra teraz jeszcze mocniejsza

Największą aktualizacją Supry na japońskim rynku będzie 14-procentowy wzrost mocy silnika BMW. 3-litrowa jednostka B58 o pojemności 3 litrów będzie wytwarzać 382 KM i dysponować momentem obrotowym w wysokości 499 Nm. 

Dla porównania, poprzedni model 3.0L ma 335 KM i moment 495 Nm. Oznacza to naprawdę spory zastrzyk mocy, który stawia Suprę na równi z BMW Z4 M40i. Dzięki tym aktualizacjom przyspieszenie Supry od 0 do 100 km/h wzrosło z 4,1 sek do 3,9 sek. 

toyota-supra-rz-horizon-blue-edition-3

Co więcej, do Supry trafi nowe, bardziej sztywne zawieszenie, które będzie lepiej dostrojone do pokonywania zakrętów. Wersja Supra RZ Edition dostanie również specjalną, ograniczoną paletę kolorów o nazwie Horizon Blue, która widoczna jest na zdjęciach. Jeśli ten kolor jest dla was znajomy, z pewnością graliście w Gran Turismo, gdzie Supra w tych barwach pojawiła się niedawno. Na zdjęciach widzimy na wyposażeniu także opony Michelin Pilot Sport Cup 2R, czyli najbardziej torowe ogumienie z homologacją drogową.

Najlepsza opona na trackday? Uniwersalna, ale nie kompromisowa

Niebieski odcień przenika również do kabiny z zaakcentowanymi szwami na fotelach, kierownicy i desce rozdzielczej. Standardem będzie również większy ekran multimediów o przekątnej 8,8 cala, który zastąpi poprzednika o wymiarach 6,5 cala. 

toyota-supra-rz-horizon-blue-edition-4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News