To największy na świecie motocykl z potężnym silnikiem typu Diesel. Nie uwierzysz w te liczby!

To największy na świecie motocykl z potężnym silnikiem typu Diesel. Nie uwierzysz w te liczby!

motocykl-diesel-najwiekszy

Podaj dalej

Ten motocykl napędzany silnikiem typu Diesel jest oficjalnie największy na świecie. Jego liczby przyprawią cię o ból głowy, nawet jeśli nie przesadziłeś z alkoholem podczas rodzinnej wigilii. Pojazd jest kosmiczny, ale trzeba zacząć od definicji słowa motocykl. 

Gigantyczny Diesel

motocykl-diesel-najwiekszy-2

Co to jest – motocykl? To pytanie brzmi trochę jak żart, ale skupcie się. Po obejrzeniu tego filmu z pewnością będziecie mieli wątpliwości. Okazuje się bowiem, że definicje prawne i standardy różnią się w zależności od kraju, czy jak w przypadku tego filmu, od stanu. 

Według National Highway Safety Administration (NHTSA) „motocykl definiuje się jako pojazd silnikowy o napędzie silnikowym, posiadający siedzenie lub siodełko do użytku kierowcy. Jest przeznaczony do poruszania się na nie więcej niż trzech kołach stykających się z podłożem”. Dlatego właśnie trójkołowiec Tower Strik uznawany jest za motocykl, mimo iż ma trzy koła. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

W pewnym momencie konstruktor tego szalonego motocykla wspomina o dopuszczalnej masie całkowite dla motocykli. Wynosi ona niecałe 5 ton, choć nie jest jasne, skąd wzięła się ta liczba. Ten kolos waży tylko trochę mniej. 

motocykl-diesel-najwiekszy-3

Zapinamy pasy i jazda!

Napędzany jest dwusuwowym silnikiem Diesel Detroit. Jest dopuszczony do ruchu drogowego, ma lusterka, reflektory, kierunkowskazy, a także pasy bezpieczeństwa. Gaz i hamulec obsługiwane są po prawej stronie. 

Z tyłu zamontowany jest także metalowy krzyż ważący niecałe 100 kilogramów. Według konstruktora nie chodziło jednak tylko o „design”. To rodzaj pałąka zabezpieczającego kierowcę i pasażera. Musicie przyznać, że ten pojazd jest absolutnie przerażający.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News