To nie żart! Nowa Dacia Spring będzie tańsza od paczki papierosów. Jak to możliwe?

Kilka miesięcy temu Grupa Renault zaprezentowała za pośrednictwem marki Dacia najtańszy na rynku samochód elektryczny. Dacia Spring to samochód miejski produkowany w Chinach, którego premiera została zaplanowana na 20 marca. Jego cena nie została jeszcze oficjalnie ujawniona, ale wiemy już, że będzie kosztować mniej od paczki… papierosów. Jak to możliwe?

To nie żart! Nowa Dacia Spring będzie tańsza od paczki papierosów. Jak to możliwe?
Podaj dalej

Dacia tańsza od paczki fajek

dacia-spring-electric-2021

Zaledwie kilka dni po prezentacji francuska sieć sklepów E.Leclerc złożyła zamówienie na zakup 4000 elektrycznych samochodów. Wśród nich znalazło się 3000 egzemplarzy Dacia Spring i 1000 Renault Zoe. Samochody te zostaną dostarczone w okolicach marca-kwietnia i będą dostępne do wypożyczenia w 504. oddziałach francuskich sklepów E. Leclerc.

Michel-Edouard Leclerc zadeklarował dziś rano, że Dacia Spring będzie dostępna do wypożyczenia za jedyne 5 euro (22 zł) dziennie. Biorąc pod uwagę cenę paczki papierosów we Francji (7 euro = 32 zł), to cena ta wydaje się być kosmicznie niska. 

Do ceny trzeba będzie doliczyć jeszcze koszt jazdy, ale z racji na to, że Dacia jest samochodem elektrycznym, to nie będzie żaden problem. Samochód w tym aspekcie będzie radził sobie lepiej niż jakikolwiek spalinowy odpowiednik. 

dacia-spring-electric

Renault Twingo jeszcze tańsze

Co ciekawe, Leclerc już dziś oferuje Renault Twingo za… 4 euro dziennie (18 zł). W tym przypadku trzeba jednak doliczyć koszty przebiegu, które wyniosą około 0,17 euro za kilometr. Dacia Spring będzie bardziej konkurencyjna, a Michel-Edouard szacuje, że za całodzienną jazdę trzeba będzie zapłacić, łącznie z wynajmem, 7 euro – czyli dokładnie tyle samo, co paczka papierosów. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Michel Edouard Leclerc:W marcu-kwietniu, w zależności od zdolności Renault do zaopatrzenia nas, wprowadzimy na rynek najtańszy samochód elektryczny. Za dzienny wynajem trzeba będzie zapłacić 5 euro, wliczając w to przebieg, co da łączny koszt około 7 euro.

Dacia Spring Electric

Dacia Spring ma wszystkie papiery na to, aby samochody elektryczne na dobre pojawiły się w naszej rodzinnej rzeczywistości. Samochód został zaprojektowany do użytku miejskiego, a na jednym ładowaniu przejedziemy 295 kilometrów. Samochód ma kosztować około 15 000 euro (67 tys. zł).

Przeczytaj również