To 3 najbardziej oszczędne silniki typu Diesel "w prawdziwym świecie". Jest nawet duży SUV! [LISTA]

To 3 najbardziej oszczędne silniki typu Diesel "w prawdziwym świecie". Jest nawet duży SUV! [LISTA]

diesel-renault-dci

Podaj dalej

Może i silniki typu Diesel nie są w chwili obecnej najbardziej popularnym wyborem… Ale jeśli robisz mnóstwo kilometrów i chcesz obniżyć swoje wydatki, to silniki wysokoprężne wciąż są najlepszym wyborem. Poniżej znajdziesz trzy najbardziej oszczędne jednostki „w prawdziwym świecie”. 

Oszczędny i rodzinny Diesel

Oficjalne dane producentów publikowane w broszurach sprzedażowych często wprowadzają w błąd. Na szczęście w internecie pełno jest realnych raportów spalania przesłanych przez użytkowników tych samochodów. 

Wartości te pokazują jakiego rodzaju oszczędności paliwa typu Diesel można spodziewać się w prawziwym świecie. Opierają się na jeździe miejskiej, autostradowej i na „trasie”. Wyniki odzwierciedlają więc to, czego można się spodziewać, jeżdżąć łagodnie i oszczędnie, ale nie przesadzając też w drugą stronę. 

1. Opel Astra 1.6 CDTi 110 Ecoflex 

Astra

Opel Astra jest najbardziej wydajnym dostępnym na rynku samochodem z silnikiem typu Diesel. Samochód w rzeczywistych warunkach spali zaledwie 5 l/100 km, co biorąc pod uwagę gabaryty Astry jest świetnym wynikiem. 

Najnowsza generacja Opla jest wygodna i przestronna, a pod względem ceny znacząco przebija konkurencyjnego Volkswagena Golfa. 

2. Seat Leon 1.6 TDI 110 Ecomotive 

SEAT_Leon_materiały prasowe

Poprzedniej generacji Leon pozostaje atrakcyjnym rodzinnym hatchbackiem. Znajdziemy tu schludne prowadzenie, niskie koszty eksploatacji i mnóstwo wyposażenia w większości poziomów stylistycznych. 

Jest nieco więcej wiatru i hałasu niż u niektórych rywali, ale to wciąż interesująca alternatywa dla wielu liderów w tej klasie. Co więcej, slnik typu Diesel jest też bardzo wydajny. 110-konna jednostka TDI nie spali więcej niż 5,1 l/100 km.

3. Renault Kadjar 1.5 dCi 110 

renault-kadjar-suv-diesel

Kadjar jest dowodem na to, że można kupić rodzinnego SUV-a, który nie pociągnie nas po portfelu przy każdej wizycie na stacji benzynowej. W rzeczywistości, to Renault ma zaszczyt być najbardziej oszczędnym rodzinnym SUV-em ever! 

Schludny i stosunkowo mocny 1,5-litrowy silnik typu Diesel o mocy 113 KM zapewni spalanie na poziomie 5,2 l/100 km. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News