Tesla z przebiegiem 1,5 miliona kilometrów! Elektryk "lepszy" od Diesla czy benzyny? Nie do końca ...

Tesla z przebiegiem 1,5 miliona kilometrów! Elektryk "lepszy" od Diesla czy benzyny? Nie do końca ...

tesla-model-s-przebieg

Podaj dalej

Samochody elektryczne nie są już ani żadną nowością, ani rzadkością nawet na polskich drogach. Kierowcy wciąż mają jednak wiele obaw związanych z tą nową technologią. Czy ta Tesla udowadnia, że wytrzymują one więcej niż Diesel czy benzyna? Nie do końca… 

Tesla z rekordowym przebiegiem

tesla-model-s-przebieg

Właściciel samochodu Tesla Model S P85 w Niemczech przejechał nim ponad 1 500 000 kilometrów. Na długo przed tym, jak Tesla Model S Plaid stał się najszybciej przyspieszającym seryjnym sedanem na świecie, Tesla miała prostszą nomenklaturę. P oznaczało wydajność, a 85 zestaw akumulatorów. 

Biorąc pod uwagę fakt, że samochód pojawił się na rynku w 2012, był dość szybki. Od 0 do 100 km/h rozpędzał się w zaledwie 4,2 sekundy. Model został następnie zastąpiony przez Model S P85+, a następnie doprowadził do szalenie szybkiego modelu Plaid. 

Ta konkretna Tesla P85 ma jednak dużo większy przebieg, niż jakikolwiek inny Model S. Na dystansie przekraczającym 1,5 mln kilometrów samochód ma jednak mnóstwo nowych części. Sedan należący do taksówkarza zasilany jest już trzecią baterią. Pierwsza została wymieniona w ramach gwarancji po 180 000 kilometrów. Druga zamontowana bateria była używana przez około 150 000 kilometrów. Trzecia bateria to ta obecna, na której właściciel przejechał już ponad milion kilometrów. 

Lepsza niż Diesel?

Oczywiście Tesla nie wymaga takiej samej regularnej konserwacji co samochód z silnikiem benzynowym czy typu Diesel. Mimo to, ten konkretny Model S potrzebował aż czterech silników, aby osiągnąć ten przebieg. Tak więc – co najmniej trzy razy silnik uległ awarii i potrzebował wymiany. 

Właściciel samochodu nie wskazuje, ile kosztowały te naprawy w okresie eksploatacji tego Modelu S. Ale wiernie dokumentował kamienie milowe. Jego Tesla średnio pokonuje rocznie 241 000 kilometrów. W tym roku dobije więc do 1,6 miliona kilometrów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News