Tesla Cybertruck w ogóle nie trafi do Europy? Elon Musk szykuje dla nas coś zupełnie innego

Tesla Cybertruck w ogóle nie trafi do Europy? Elon Musk szykuje dla nas coś zupełnie innego

Podaj dalej

Tesla Cybertruck i jej niedawna prezentacja odbiła się bardzo głośnym echem na całym świecie. Okazuje się jednak, że Elon Musk najprawdopodobniej w ogóle nie planuje sprzedaży elektrycznego pick-upa w Europie. Sugeruje to jego najnowszy wpis na Twitterze. 

Tesla Cybertruck 1

Wszystko wskazuje na to, że Cybertruck trafi tylko na rynek amerykański. Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie jest stolica pickupów. Kwestią czasu było tylko, zanim Tesla ogłosi coś innego dla klientów w Europie. 

Ktoś zapytał Elona Muska na Twitterze, czy kiedykolwiek zobaczymy mniejszą wersję Cybertrucka na europejskie drogi. Jego odpowiedź brzmiała: „Najprawdopodobniej tak, w przyszłości”. 

Jest to świetna wiadomość z wielu powodów, ale rodzi też pewne pytania. Czy to rzeczywiście sprzeda się w Europie? Przy ograniczonych emisjach CO2, miałoby to sens. Ale czy ktoś z nas faktycznie potrzebuje pickupa?

Elon Musk o Tesli Cybertruck

Inną rzeczą jest fakt, że tak naprawdę nie wiemy, jak duży jest obecny Cybertruck. Elon Musk twierdzi, że jest mały. Ale na zdjęciach wygląda na dużo większego niż Ford F-150. Jest to również samochód zaprojektowany zupełnie inaczej, więc dokładna ocena nie jest łatwa. Tak czy inaczej, w Ameryce z pewnością sprzeda się świetnie. 

Czy mniejszy Cybertruck miałby rację bytu w Europie? Musiałby mieć z pewnością zasięg nie mniejszy niż dajmy na to Ford Ranger, czyli około 600/700 kilometrów i odpowiednią cenę. Domyślamy się, że nawet na Starym Kontynencie jest już tylu fanów Tesli, że część z nich z pewnością chciałaby się wyróżniać na drogach. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News