Ten nowy wielki SUV będzie prawdziwym hitem. Wypasiona wersja kosztuje zaledwie 77 tys. zł! [ZDJĘCIA]

Ten nowy wielki SUV będzie prawdziwym hitem. Wypasiona wersja kosztuje zaledwie 77 tys. zł! [ZDJĘCIA]

bestune-nowy-suv-z-chin

Podaj dalej

Chiński producent samochodów Bestune, należący do FAW Group, wprowadza na rynek specjalną wersję swojego modelu B70S. Nowy SUV nazwany jest Black Warrior Edition i jest jednym z najbardziej agresywnie wyglądających SUV-ów pochodzących z Chin. 

SUV wyposażony jest tylko w silniki spalinowe i ma przystępną cenę 

bestune-nowy-suv-z-chin

Zwykły Bestune B70S pojawił się zaledwie kilka miesięcy temu, ale to nie powstrzymało firmy od zaprezentowania Black Warrior Edition. Jak sugeruje nazwa, edycja specjalna przynosi mroczny motyw podkreślający stylizację chińskiego modelu. 

Nic dziwnego, że SUV ma czarny lakier z błyszczącymi czarnymi akcentami na relingach, zderzakach, progach, czy nadkolach. Są one połączone z zestawem dwukolorowych, pięcioramiennych felg aluminiowych, czerwonymi zaciskami i podwójnymi chromowanymi końcówkami rur wydechowych. 

SUV zachowuje elementy stylistyczne standardowego B70S, w tym sportowy przód z reflektorami LED w stylu Cadillaca. Są też duże wloty powietrza, duży tylny spojler i tylne światła LED. Z tej strony samochód przypomina nieco Jaguara I-Pace. 

bestune-nowy-suv-z-chin

Ekrany i wirtualny asystent

Wewnątrz kabiny znajdziemy 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, tak samo duży ekran multimediów oraz 7-calowy ekran do klimatyzacji. Są też skóry i tapicerki z Alcantary. Najważniejszy jest jednak wirtualny asystent holograficzny 3D, który akceptuje polecenia głosowe, czy może nawet grać na pianinie dla kierowcy. 

Jak donosi Car News China, Bestune B70S ma długość 4810 mm i rozstawi osi 2800 mm. To dokładnie takie same liczby jak standardowy SUV, który ma tą samą architekturę modułową. 

bestune-nowy-suv-z-chin

Mocna benzyna

B70S dostępny jest z dwoma silnikami benzynowymi, które napędzają przednią oś. Podstawowy 1,5-litrowy silnik z turbo wytwarza 167 KM i współpracuje z 7-biegowym automatem. Mocniejszy, 2-litrowy silnik generuje już 221 KM i ma 6-biegowy automat. W przyszłości ma pojawić się także hybrydowy wariant typu plug-in. 

Ceny Bestune B70S w Chinach wahają się od 77 do 101 tysięcy złotych. Black Warrior Edition zadebiutuje podczas Changchun Auto Show 2022. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News