Ten nowy SUV z napędem 4x4 kosztuje tylko 45 tys. złotych! To będzie sprzedażowy HIT [ZDJĘCIA]

Ten nowy SUV z napędem 4x4 kosztuje tylko 45 tys. złotych! To będzie sprzedażowy HIT [ZDJĘCIA]

suv-lada-niva-travel-4×4-3

Podaj dalej

Zima coraz mocniej puka do naszych drzwi, a jeśli miałeś wystarczająco dużo szczęścia, na pewno doświadczyłeś już pierwszego śniegu i kilku mroźnych nocy. Z tego powodu tani, terenowy SUV z napędem 4×4 może być w najbliższych miesiącach popularną opcją. Ten konkretny model kosztuje w swoim kraju zaledwie 45 tys. złotych! 

Nowy SUV tańszy niż Dacia Duster

suv-lada-niva-travel-4x4

Tanie, małe samochody terenowe wracają na pierwszy plan. W Polsce nie mamy jednak dużego wyboru, a jednym z najtańszych jest Suzuki Jimny Pro, który kosztuje w okolicach 100 tys. złotych. Dacia Duster to oczywiście tańsza opcja, ale jeśli będziemy chcieli napęd 4×4, musimy sięgnąć po najdroższą opcję TCe 150. 

Ta Łada z napędem 4×4 to zdecydowanie najtańsza opcja dostępna na runku. SUV wygląda nieco bardziej nowocześnie niż klasyczna NIVA. Ma jednak trakcję, reduktor i centralną blokadę mechanizmu różnicowego w wersji wyposażenia Off-Road.

suv-lada-niva-travel-4x4

Ponadto, samochód występuje z oponami Michelin X-Ice North 4, przeznaczonymi do dróg o bardzo niskiej przyczepności. SUV ma też 22 cm prześwitu i krótki rozstaw osi wynoszący 2,45 metra. Idealny do pokonywania przejazdów przez trudne tereny.

Słaby, ale wytrzymały silnik benzynowy

Nowe testy Euro NCAP: Szokujące ZERO gwiazdek dla nowego Renault. Dacia niewiele „lepsza” … [WIDEO]

suv-lada-niva-travel-4x4-3

Silnik to dobrze znany atmosferyczny 1.7 o mocy 80 KM. Nie jest więc wyznacznikiem osiągów, ale nie powinien też przysporzyć wielu problemów technicznych. Przedstawione na zdjęciach egzemplarze Łady Nivy Travel należą do wspomnianego wykończenia Off-Road. Wyróżnia się ono kołem zapasowym, plastikowymi zabezpieczeniami, czy rurą wydechową umieszczoną wysoko. 

Ten SUV w Rosji sprzedawany jest od zaledwie 45 000 zł, a jeśli zdecydujecie się na wersję Off-Road, trzeba będzie dopłacić tylko 8 000 zł. Przy tych cenach nie możemy oprzeć się wrażeniu, że Łada Niva Travel to świetny wybór na zabawę podczas wycieczek 4×4. Szkoda tylko, że samochodu nie można sprowadzić do Polski ze względu na przepisy anty-smogowe.

suv-lada-niva-travel-4x4-6

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News