Ten nowy SUV ma 544 KM i będzie dostępny w Europie! Ceny zaczynają się już od 118 tys. złotych [ZDJĘCIA]

Ten nowy SUV ma 544 KM i będzie dostępny w Europie! Ceny zaczynają się już od 118 tys. złotych [ZDJĘCIA]

nowy-suv-544-km-w-europie

Podaj dalej

Nowy, tani SUV o mocy 544 KM będzie dostępny w Europie. Samochód, biorąc pod uwagę jego osiągi, jest niewiarygodnie tani. To dziś wciąż niespotykane, aby auta z taką technologią kosztowały mniej niż benzyniaki czy Diesle. Ale jak widać, jest to możliwe. 

Ten nowy SUV/crossover podbije Europę

nowy-suv-544-km-w-europie

Przebiciu się do głównego nurtu samochodom elektrycznym przeszkadza głównie ich cena. Oczywiście, elektryki wciąż mają dużo ograniczeń w porównaniu do samochodów z silnikami spalinowymi, ale wielu z nas chętnie kupiłoby taki samochód, gdyby tylko był trochę tańszy. Ten SUV pokazuje, że się da. 

Samochody elektryczne mogą walczyć o klientów dzięki swoim specyficznym zaletom, wśród których nie sposób pominąć dużo lepszych osiągów. Weźmy choćby samochody marki Tesla, które są jednymi z najlepiej przyspieszających w historii samochodów produkcyjnych. 

Tesla jest jednak wciąż bardzo droga, a chiński producent Leapmotor pokazuje, że wcale tak nie musi być. Chińczycy rozpoczynają bowiem sprzedaż zaprezentowanego w zeszłym roku modelu C11. Ten elektryczny SUV kosztuje w podstawie 118 tys. złotych, co w przypadku elektryków ogólnie jest bardzo niską ceną. Ale nie jest to tak niska kwota, jak na warunki chińskie. 

nowy-suv-544-km-w-europie

Niezwykłe osiągi

Jednakże, SUV ma silnik elektryczny obracający tylne koła z mocą 272 KM w podstawie. Ta jednostka rozpędza samochód od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy i osiąga maksymalnie 170 km/h. Zasięg obliczono na 500 kilometrów w przypadku akumulatorów o pojemności 76,6 kWh. Jest jednak dostępny pakiet o mocy 90 kWh. Z nim SUV pokona nawet 717 kilometrów. 

Dużo ciekawiej wygląda jednak topowa wersja, która skrywa dwa silniki elektryczne. Ich łączna moc wynosi 544 KM, a moment obrotowy wynosi 720 Nm. Samochód rozpędzi się do setki w 3,7 sekundy i dostępny jest tylko z większym akumulatorem. Cena tego projektu to 180 000 zł, czyli mniej niż podstawowa hybryda pług Skody Superb. 

nowy-suv-544-km-w-europie

Za niespełna 180 000 zł Chińczycy oferują więc nie tylko potężny elektryczny układ napędowy, ale i równie ciekawe wnętrze. Z przodu mamy trzy ekrany, skórzaną tapicerkę, system audio premium oraz przednie fotele wyposażone w ogrzewanie i chłodzenie oraz masażer. Wszystko wieńczy system asystentów bezpieczeństwa zgodny z europejskimi standardami. 

Wszystko to ma duży sens, ponieważ chiński producent chce zwojować Europę. Choć nie ustalono jeszcze konkretnej daty, SUV ma pojawić się na Starym Kontynencie w bardzo Biskich cenach. Nie wiemy, czy będą one aż tak niskie, jak w ojczyźnie, ale powinny być wystarczająco niskie, aby pokonać konkurencję. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News