Ten nowy kompaktowy SUV kosztuje zaledwie 47 tys. zł! To będzie absolutny hit sprzedażowy [ZDJĘCIA]

Ten nowy kompaktowy SUV kosztuje zaledwie 47 tys. zł! To będzie absolutny hit sprzedażowy [ZDJĘCIA]

nowy-suv-suzuki-za-47-tys

Podaj dalej

Suzuki właśnie pokazało drugą generację swojego bardzo popularnego samochodu. SUV nie ma już w nazwie pseudonimu „Vitara”, ma całkiem mocny silnik i przede wszystkim – bardzo niską cenę. To będzie absolutny sprzedażowy hit. 

Nowy kompaktowy SUV w śmiesznie niskiej cenie

nowy-suv-suzuki-za-47-tys

SUV drugiej generacji o nazwie Suzuki Brezza na rynek indyjski jest już dostępny. Największy indyjski producent Maruti Suzuki India Limited zaprezentował nową generację popularnego samochodu. Poprzednik tego modelu nazywał się Vitara Brezza, jednak nowa edycja ma być po prostu „Brezzą”. 

Ogólnie rzecz biorąc – indyjski rynek jest bardzo specyficzny. Przez lata praktycznie nie było tam samochodów kompaktowych. Jednak małe i bardzo tanie samochody sprzedawały się świetnie. Tak samo jak luksusowe. Ale po środku nie było nic. 

Sytuacja w ostatnich latach powoli zaczęła się zmieniać. Firma Maruti Suzuki, która przez lata specjalizowała się w sprzedaży samochodów za 25 000 zł, nagle zaczęła oferować coraz więcej modeli w przedziale bliżej 50 000 zł. I ten nowy SUV należy właśnie do tej drugiej grupy, gdyż jego ceny zaczynają się od około 46 000 zł. 

nowy-suv-suzuki-za-47-tys

Mały, ale pojemny

Mimo zmiany pokoleniowej, nowy SUV utrzymuje podobne rozmiary. Suzuki ma niecałe 4 metry długości. Nie zmieniły się również szerokość (1,79 m) i rozstaw osi (2,5 m). Do wysokości dodano tylko kilka centymetrów. Wynika to jednak z faktu, że samochód ma stałą antenę w kształcie płetwy rekina. Producent zapewnia, że mimo niewielkich rozmiarów, samochód może pomieścić pięciu dorosłych pasażerów. 

Napęd na przednie koła jest w standardzie, a pod maską znajduje się 1,5-litrowy silnik benzynowy. Ma technologię mild hybrid i rozwija moc 103 KM. Jednostka wyposażona jest w system start-stop, a firma zapowiedziała również wersję z instalacją na gaz ziemny. 4-cylindrowy silnik współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 2,2 kW, 5-biegowym manualem, lub 6-stopniowym automatem. 

Podsumowując, mimo skromnych rozmiarów i niskiej ceny bazowej, SUV ma całkiem dobre wyposażenie. Lista opcji obejmuje 6 poduszek powietrznych, szklany dach, bezprzewodowe ładowanie telefonu i wyświetlacz Head-up. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News