Ten Fiat Multipla jest wyjątkowo piękny, prawda? Poczekaj, aż zobaczysz co stało się z jego środkiem

Ten Fiat Multipla jest wyjątkowo piękny, prawda? Poczekaj, aż zobaczysz co stało się z jego środkiem

fiat-multipla-piekny-wies-tuning

Podaj dalej

Nie codziennie mamy tyle szczęścia, żeby trafić na interesującą aukcję zawierającą w tytule „Fiat Multipla”. Na szczęście ten dzień właśnie nadszedł. Ten egzemplarz jest wyjątkowo dziwny. Ale poczekajcie, to co dzieje się wewnątrz to prawdziwa gratka. 

Niedorzeczny Fiat Multipla

fiat-multipla-piekny-wies-tuning

Fiat Multipla to ikona motoryzacji, samochód którzy jedni pokochali, a drudzy znienawidzili. Jedno przyzna każdy, kto ma w miarę sprawną parę oczu: to samochód kontrowersyjny. Dlatego też każda przerobiona Multipla nie przechodzi echem, a przejażdżka po mieście wiąże się z większą liczbą skierowanych na was gapiów, niż za kierownicą złotego Audi R8. 

Choć rekordzistami, jeśli chodzi o innowacyjne Multiple pozostanie już chyba na zawsze Top Gear, tak i tutaj musimy pochwalić za fantazję. Clarkson i spółka stworzyli Fiaty z myślą o starszych osobach, a ten konkretny egzemplarz nie pozostaje daleko w tyle. 

Ten Fiat Multipla jest prawdopodobnie najbardziej skandalicznie wyglądającym samochodem w historii. To, co zrobił ktoś z tym samochodem, to jednak dobijanie leżącego. Ta Multipla najwyraźniej była gwiazdą w programie „Football Stare in Bad Cars”. W ramach tuningu mamy tu różowe, chrome oklejenie, złote wykończenia i rzecz jasna ozdobny wydech i spojler.

Piłkarski akcent

Wnętrze i trzy fotele zostały pokryte zielonym sztucznym futrem. Z tyłu samochodu znajdują się z kolei podpisy piłkarzy klubów Fulham i Norwich FC. No naprawdę interesujące rzeczy, ale także bardzo dziwne. Tak oryginalnego wnętrza nie widzieliśmy chyba jeszcze nigdy. Turecka taksówka to przy tym synonim normalności. Wydaje się jednak, że nawiązania do piłkarskiej murawy są tu aż nazbyt oczywiste. Jeśli jednak dla kogoś piłka nożna to drugie życie, może za kierownicą Fiata zażyłby chwilę relaksu?

Możemy się śmiać, ale samochód powstał w bardzo szczytnym celu. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży tego Fiata zostaną przekazane organizacji charytatywnej Sport Relief. Poza tym, samochód ma na liczniku zaledwie 170 tys. kilometrów. Obecna oferta wynosi 440 funtów (2200 złotych), co nie jest zbyt wygórowaną kwotą. Masz więc szanse, aby ta wspaniała bestia zawitała do twojego garażu.

fiat-multipla-piekny-wies-tuning

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News