Ten duży, luksusowy sedan jest tańszy niż Dacia! Ma świetne wyposażenie i silnik 225 KM. To będzie hit [ZDJĘCIA]

Dacia wciąż pozostaje jedną z najtańszych marek na rynku, ale cały czas pojawiają się nowe alternatywy. Jedną z nich jest ten sedan, który za nieco ponad 60 tys. złotych oferuje rzeczy, o jakich Dacia może tylko pomarzyć. 

sedan-tanszy-niz-dacia
Podaj dalej

Ten sedan jest tańszy niż Dacia i lepszy niż Octavia

sedan-tanszy-niz-dacia

Dacia sprzedaje się w Polsce wciąż bardzo dobrze, ale ogromne problemy na swoim największym rynku ma Skoda. Czeski producent w Chinach sięgnął dna – głównie dlatego, że Octavia nie trafia do rzeszy klientów. 

O niewiarygodnym wręcz spadku popularności Skody w Chinach piszemy już od około roku. Czeski producent nie jest w stanie poprawić swoich wyników, które są bardziej niż fatalne. W tym roku sprzedała tam tylko 44 000 samochodów, gdy jeszcze w 2018 roku było to 352 000! 

sedan-tanszy-niz-dacia

Jednym z powodów może być pojawiająca się konkurencja. Ten sedan nazywa się Bestune B70, kosztuje tyle co Dacia, a oferuje więcej niż Octavia. Auto powstało jako przerośnięty liftback na pograniczu klasy średniej i premium, ocierając się jednak bardziej o tę drugą. To naprawdę duży samochód. Ma 4810 mm długości, 1840 mm szerokości i 1455 mm wysokości. Poza ostatnim parametrem jest więc większy od Octavii. 

Dobra benzyna pod maską i świetna cena

sedan-tanszy-niz-dacia

Przy wadze 1440 kg sedan jest stosunkowo lekki i wydaje się, że jest również bardzo dobry technicznie. Silniki 1.5 turbo o mocy 168 KM i 2.0 turbo o mocy 225 KM nie zniechęcają. Do wyboru mamy 5-biegowego manuala, siedmiobiegowy dwusprzęgłowy automat lub sześciobiegowy automat z hydrodynamicznym konwerterem. Chińczycy zwykle niewiele wspominają o dynamice, ale nawet najsłabsza wersja bez problemu rozpędzi się do 210 km/h. 

sedan-tanszy-niz-dacia

W wyposażeniu znajdziemy wszystko, czego można spodziewać się od nowoczesnego samochodu. Ma automatyczną klimę, tempomat, asystenta parkowania, czy podgrzewane siedzenia. To klasyczny Chińczyk – duży, przestronny, stosunkowo mocny i bardzo dobrze wyposażony. A przede wszystkim tani – jego ceny zaczynają się od 60 000 zł. Nawet jeśli zdecydujesz się na full opcję i najmocniejszy silnik, cena nie przekroczy 96 000 zł. To wciąż mniej, niż podstawowa Skoda Octavia. A za cenę bazowego, możecie kupić gołego Dustera… 

Przeczytaj również