Ten super praktyczny SUV kosztuje tylko 40 tys. zł! Zdobył tytuł "najbardziej niezawodnego" [ZDJĘCIA]

Samochody w nadwoziu typu SUV cieszą się niesłabnącą popularnością. Gdyby kierowcy kierowali się tylko zdrowym rozsądkiem, większość kupowałaby właśnie ten samochód. Jest duży, praktyczny, ma niezłe silniki i do tego zdobył tytuł najbardziej niezawodnego w swojej klasie. Aha – no i wcale nie kosztuje fortuny. Nic tylko brać. 

ford-ecosport-uzywany-suv-1
Podaj dalej

Super praktyczny i niezawodny SUV

ford-ecosport-uzywany-suv-1

Kierowanie się zdrowym rozsądkiem przy zakupie samochodu to bardzo dobra cecha. Często wiele samochodów jest pomijanych na rynku aut używanych, a dzięki temu ich cena szybko spada. Właśnie taki jest SUV Ford EcoSport. 

Jeśli szukałeś kiedyś dla siebie samochodu, pewnie przydarzyło ci się ostatecznie kupić coś zupełnie innego, niż początkowo planowałeś, prawda? Zestawiając różne samochody ze sobą, okazuje się, że można kupić coś większego, bardziej trwałego i praktycznego, a w dodatku za mniejsze pieniądze i w lepszym roczniku. 

Ford EcoSport jest jednym z takich samochodów. Ten SUV nie był zbyt popularny aż do czasu swojego liftingu w 2017 roku. Zmiany objęły przednią i tylną część, a w środku otrzymaliśmy bardziej nowoczesne multimedia z większym ekranem. Rejestracje poszybowały w górę i w 2019 roku było ich o dziesięć razy więcej niż w 2012 roku. 

PILNE: Skoda pokazała zupełnie nowy model! Duży sedan ma nową nazwę i świetną cenę. To będzie HIT! [ZDJĘCIA]

ford-ecosport-uzywany-suv-1

Ford najlepszy w swojej klasie

W ostatnich latach SUV od Forda zyskał też miano samochodu o wysokiej jakości i bardzo niezawodnego. W statystykach TUV zajmuje wysokie miejsce wśród 2- i 3-latków z absolutnie ponadprzeciętnymi wynikami. Wśród małych SUV-ów jest absolutnym liderem.

Jeśli więc chcesz kupić samochód w nadwoziu SUV, a pomijasz ten model, popełniasz duży błąd. Na co więc zwrócić uwagę? Musisz szukać samochodu przed liftingiem, jeśli zależy ci na napędzie 4×4. Model po lifcie był jednak zdecydowanie bardziej udany, więc warto sięgnąć po samochód wyprodukowany po 2017 roku. 

ford-ecosport-uzywany-suv-1

Nowszy Ford EcoSport jest świetny i nawet wśród młodszych egzemplarzy, wcale nie będzie kosztował fortuny. Za około 40 000 zł kupimy już dobrze wyposażony, zadbany egzemplarz z wcale nie takim dużym przebiegiem. Do wyboru będziemy mieć silniki benzynowe lub Diesla, które obejmują zakres od 95 do 125 KM. Nie jest to więc demon prędkości, ale dla większości kierowców taka moc do codziennej jazdy w zupełności wystarczy. 

Przeczytaj również