Diesel w tym samochodzie jeszcze nigdy nie był tak dobry! Francuzi wprowadzają poprawki do 2.0 BlueHDi

Diesel w tym samochodzie jeszcze nigdy nie był tak dobry! Francuzi wprowadzają poprawki do 2.0 BlueHDi

Podaj dalej

Od grudnia 2020 roku Citroen wprowadzi do swojej gamy nową i bardziej wydajną opcję silnika 2.0 BlueHDi. 140-konny Diesel oferowany będzie w gamie SpaceTourer MPV i coś mówi nam, że mało kto zdecyduje się na w pełni elektrycznego Citroena e-SpaceTourer. 

Jeszcze lepszy Diesel

diesel-bluehdi-citroen

Francuski producent wprowadza do swojej gamy nowy silnik typu Diesel. Klienci będą mieli do wyboru sześciobiegowego manuala lub 8-stopniowy automat (EAT8 Auto). Oznacza to, że i w tym aspekcie gama uległa poprawie. 

Nowy silnik typu Diesel oferuje o 20 KM więcej niż poprzedni BlueHDi 120 S&S EAT8. Jednocześnie zapewnia redukcję emisji CO2 o 10g/km, co przekłada się na lepsze osiągi i wydajność. Nowy BlueHDi 140 EAT8 S&S dostępny będzie w wersjach wyposażeniowych „Feel” i „Business”. 

Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów BlueHDi 140 S&S zastępuje również odchodzącą na emeryturę BlueHDi 150 S&S. Ten ruch przyniesie Citroenowi redukcję emisji spalin o kolejne 11g/km i mniejsze zużycie paliwa. Opcja z lewarkiem dostępna będzie w wersji wyposażenia „Flair”. 

diesel-bluehdi-citroen

Dla chętnych – elektryk

Ta ostatnia zapowiedź jest następstwem wprowadzenia w pełni elektrycznego Citroena e-SpaceTourer. Elektryka klienci mogą zamawiać od początku października, a pierwsze egzemplarze dotrą do swoich nabywców pod koniec listopada. Oferując mobilność o zerowej emisji z miejscem dla maksymalnie 9 osób, e-SpaceTourer MPV może przejechać do 229 kilometrów na jednym ładowaniu. 

Zaktualizowaną gamę Citroena SpaceTourer można zamawiać już od zaraz. Pierwsze dostawy rozpoczną się na początku 2021 roku.

Instagramowy klaun doprowadził do tragedii. Skoda nie miała szans w tym starciu z rozpędzonym Lamborghini [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News